36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح میدان نماز قم/بهره‌برداری فاز نخست تا پایان سال

مدیر پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز قم گفت: احداث این تقاطع در حال حاضر بیش از 12 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از برنامه زمان‌بندی جلوتر است و مسیر مستقیم بلوارجمهوری اسلامی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش شهرنیوز، کلهری با تشریح آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح نماز اظهار داشت: فاز نخست طرح تقاطع غیرهمسطح میدان نماز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز این طرح از اواسط بهمن‌ماه سال گذشته با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریالی ابراز کرد: طبق زمان‌بندی‌ها، این تقاطع در مدت ۱۸ ماه زیر بار ترافیک می‌رود و بر اساس زمان‌بندی هم‌اکنون باید حدود یک درصد پیشرفت می‌داشت که در حدود ۱۲ درصد و بالاتر از زمان تعیین‌شده است.

مدیر پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز عنوان کرد: روند پروژه به نظر می‌رسد ابتدا کند بوده که به دلیل معارضات تأسیساتی است، اما به‌طورکلی زمان‌بندی اجرای آن ۱۸ ماه و اواسط مرداد ۱۴۰۱ قابل بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا پایان سال روگذر بلوار جمهوری اسلامی را تحویل دهیم، تصریح کرد: دراین‌باره کاهش بار ترافیکی مسیرهای منتهی به میدان نماز از مزیت‌های این طرح است که دو رینگ اصلی ترافیک شهر قم به شمار می‌روند.

کلهری خاطرنشان کرد: این دو رینگ، بلوار جمهوری را از یک طرف به پردیسان و از طرفی به مناطق ۲ و شش را و از سوی دیگر بلوار فردوسی نیز منطقه ۴ را به مناطق یک و پنج متصل می‌کند و بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند بار ترافیکی خیابان‌های اطراف مانند هنرستان و محمود نژاد را کاهش دهد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۴ پایه اصلی پل روگذر تکمیل و دو پایه دیگر در حال ساخت است و در آینده نزدیک شاهد ساخت عرشه پل هستیم.**