33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

هوشمند سازی و توسعه خدمات الکترونیکی در پایانه‌های مسافربری قم/ساماندهی پایانه شهدای ۷۲ تن

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با اشاره به هوشمندسازی و توسعه خدمات الکترونیک در پایانه‌های مسافربری گفت: طراحی و بهره‌برداری از سامانه تحت وب مدیریت خدمات در پایانه‌ها صورت گرفته است که بسیاری از مشکلات را به حداقل رسانده است.

به گزارش شهرنیوز، رضا پوریافر در نشست خبری تشریح عملکرد ۶ ساله شهرداری قم، با اشاره به طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک شهر و پایانه‌های مسافربری پیش‌بینی‌شده در آن اظهار داشت: به دلیل تغییر طرح مسیر فعلاً احداث پایانه جنوبی شهر به‌جایی نرسیده و همکاری خوبی نیز از سوی مدیریت استان و راه و شهرسازی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به هوشمندسازی و توسعه خدمات الکترونیک در پایانه‌های مسافربری گفت: طراحی و بهره‌برداری از سامانه تحت وب مدیریت خدمات در پایانه‌ها صورت گرفته است که بسیاری از مشکلات را به حداقل رسانده است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با تأکید بر برقراری ارتباط آنلاین بین تمام پایانه‌های مسافربری شهر قم افزود: تمام پایانه‌ها به تجهیزات یو‌پی‌اس و مدیریت و نظارت تصویری مجهز شده‌اند تا ضمن نظارت خدمات با خلل روبه‌رو نشود.

وی به ایجاد سکوی اختصاصی برای شرکت‌های مسافربری جهت نظم‌بخشی به تردد مسافرین اشاره و یادآور شد: ساماندهی سامانه حمل‌ونقل بار در پایانه مرکزی، جلوگیری از فعالیت جارچیان در پایانه، احداث ۱۰۰ سایبان برای پارکینگ پایانه، ساماندهی سالن انتظار پایانه مرکزی و… جزو اقدامات در سال‌های اخیر بوده است.

پوریافر با تأکید بر ساماندهی پایانه شهدای ۷۲ تن گفت: با کمک مدیریت استان و اداره کل راهداری و پیگیری مدیریت حمل‌ونقل شهرداری، ساماندهی میدان شهدای ۷۲ تن به نتیجه رسید و احداث سکوی روبروی سوهانی‌ها و استقرار دو شرکت حمل‌ونقلی صورت گرفت و استقرار مسافرین در این بخش مدیریت شد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم خاطرنشان کرد: با این کار و همراهی دادستانی مشکل تردد و توقف اتوبوس‌ها در میدان شهدای ۷۲ تن و سطح شهر حل شد.

پوریافر با اشاره به وضعیت پایانه فدک اذعان کرد: با استقرار سه شرکت حمل‌ونقلی و ساماندهی پایانه و احداث سالن و سکوی انتظار و خدمات مسافرین وضعیت خوبی در این محور ایجادشده است.

وی به وضعیت پایانه مسافربری خرمشهر اشاره کرد و افزود: در گذشته مسافرین جنوب کشور در کنار خیابان منتظر اتوبوس می‌ماندند که خدمات و امکانات لازم پایانه‌ای در این محور ایجاد شد و همزمان ساماندهی اتوبوس‌ها و مسافرین هم صورت گرفت تا مشکل این بخش نیز حل شود.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم شرایط نامناسب پارک‌سوار شمالی را یادآور شد و افزود: در پارک‌سوار شمالی هم استقرار شرکت حمل‌ونقلی صورت گرفته و هم با توجه به مشکلاتی که در گذشته وجود داشت با اعتبار ۵ میلیارد تومانی ساماندهی و زیباسازی پارک‌سوار در بستر بلوار شهید سلیمانی در دستور کار قرارگرفته است.**