35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ممنوعیت عرضه دام در سطح شهر قم همزمان با عید قربان/تهیه دام قربانی صرفا از کشتارگاه‌های جاهد و پرتو

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداري قم گفت: به‌منظور کاهش مخاطرات بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت شهروندان، امسال 10 مرکز عرضه دام، پنج مرکز ذبح بهداشتی در سطح مناطق هشتگانه و همچنین کشتارگاه صنعتی شهرداری قم به علت تعطیلی فعالیت ندارند و شهروندان دام موردنیاز را از کشتارگاه دام جاهد و پرتو در جاده جعفریه تهیه‌کرده و از کشتار دام در منازل یا معابر عمومی خودداری کنند.

سید محسن میرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به جلسه ستاد ملی کرونا و برگزاری دعای عرفه در فضای باز اظهار داشت: همکاران در موردبحث نظافت و شستشو در روز عید قربان و برگزاری دعای عرفه به‌صورت آماده‌باش قرار دارند.

به گفته وی شهرداری قم نسبت به آذین‌بندی و مناسب‎سازی محیط شهری با نصب پرچم‎های الوان‎، نورپردازی و بنرهای متناسب با این ایام، تنظیف، شستشو، لایروبی انهار، آماده‎سازی محیط‎های پیرامون مساجد، اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و مکان‎های برگزاری نماز عید برای برگزاری هرچه مطلوب‎تر مراسمات با هماهنگی مناطق هشتگانه و سازمان‌های تابعه اقدام به این امور نموده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: کشتارگاه جاهد و کشتارگاه پرتو واقع در جاده جعفریه برای ارائه خدمات به شهروندان در نظر گرفته‌شده و شهروندان محترم می‌توانند از این دو مرکز در بحث ذبح دام در روز عید قربان استفاده کنند.

وی ضمن تأکید بر نظافت، نگهداری و آماده‌سازی شهر در اعیاد غدیر و قربان افزود: کاروان شادی ویژه عید قربان در سطح شهر به‌صورت عبوری و بدون تجمع و توقف همراه با اصوات و آذین‌بندی زیبا جهت ایجاد شادی و نشاط برای شهروندان راه‌اندازی می‌شود.

میرهادی تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تمام مناطق ازجمله سازمان آتش‌نشانی و اداره کل تخلفات شهری در مورد برگزاری مراسم‌های عید قربان و غدیر در آماده‎باش کامل هستند.

وی در پایان با اشاره به نصب بنر و اطلاع‌رسانی کشتارگاه‌های تعیین‌شده در سطح شهر ابراز کرد: طبق سنوات گذشته اجازه عرضه دام در هیچ‌یک از نقاط شهر داده نمی‌شود و برای ذبح دام باید با مراکز مشخص‌شده هماهنگ شود؛ بنابراین از شهروندان محترم خواهشمندیم جهت حفظ سلامت خود و اطرافیان دام موردنظر را از کشتارگاه‌های معتبر تهیه کنند.**