34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تشکیل کارگروه زیباسازی ورودی‌های شهر قم/بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و هنرمندان در زیباسازی

معاون خدمات شهری شهرداری قم از تشکیل کارگروهی با مشارکت شهرداری قم، اداره کل راه و شهرسازی استان و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان برای زیباسازی ورودی شهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در جلسه شورای سازمان زیباسازی شهرداری قم، با اشاره به برنامه‌ریزی برای اتمام طرح‌های زیباسازی در سطح شهر اظهار داشت: پروژه‌های ناتمام در بی‌نظمی و چهره شهر تأثیر زیادی داشته که باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

وی با اشاره به پیام قدردانی هیئت‌امنای مساجد و مدیران مدارس از شهرداری قم در راستای زیباسازی و نورپردازی‌های صورت گرفته ابراز کرد: قم در چند سال اخیر در بحث نورپردازی‌ و همچنین دیوارنوشته و مبلمان شهری تحول زیادی داشته اما زیباسازی چهره شهر هنوز جای پیشرفت دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر ساماندهی زیباسازی ورودی‌های استان قم و تبلیغات مناسب در عوارضی عنوان کرد: زیباسازی ورودی‌های دیگر شهر نیز در دستور کار قرار گرفته که در این راستا کارگروهی با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تشکیل‌شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اجرای تمام برنامه‌های سازمان‌های تحت نظارت معاونت خدمات شهری شهرداری با محوریت برنامه قم ۱۴۰۰ تنظیم‌شده است گفت: از این روش به چشم‌انداز، هدف و طرح‌های مناسب دست پیدا کرده و خوشبختانه طرح‌های مختلف را به بهترین شکل ممکن اجرا کردیم.

سامع با تأکید بر اینکه اجرای برنامه‌های مختلف سازمان‌های شهرداری ازجمله زیباسازی بر اساس چشم‌اندازهای پیش‌بینی‌شده یک اصل است و باید موردتوجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مدیران سازمان و معاونان تلاش کنند با درایت و برنامه‌ریزی مدون تمام نیازهای امسال و سال آینده سازمان خود را مشخص کرده و در راستای پیشرفت و آبادانی شهر تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به بهره‌گیری ظرفیت و توانمندی‌های نخبگان و هنرمندان شهر قم در عرصه زیباسازی و مبلمان شهری اذعان کرد: طراحی بوستان نجوم و فضای وسط کهکشان منظومه شمسی در آن یکی از طراحی‌های نخبگان است که در آن طراحی این بوستان به بهترین شکل به تصویر کشیده شده است، به‌طوری‌که کودکان هنگام حضور در این فضا علاوه بر بازی و سرگرمی اطلاعات علمی بسیاری در این خصوص کسب می‌کنند.**