37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بوستان معارف قرآنی در قم احداث می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در راستای آشنایی شهروندان و زائرین کریمه اهل‌بیت (س) با معارف قرآنی، بوستان موضوعی در این زمینه در دست طراحی و احداث است.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به برنامه سازمان پارک‌ها برای احداث بوستان معارف قرآنی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر قم به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام شناخته‌شده و معارف قرآن کریم دنیای بیکرانی از علم و آگاهی است که می‌تواند مبنای امور مختلفی باشد، برنامه‌ریزی‌ها برای طراحی و احداث این بوستان موضوعی در سال ۹۹ صورت پذیرفت.

وی با تأکید بر اینکه احداث بوستان‌های موضوعی می‌تواند ظرفیت‌های فرهنگی بوستان‌های شهری را تا چند برابر افزایش دهد افزود: در این بوستان ارائه معارف مختلف قرآن و داستان‌های جذاب و متفاوت آن و همچنین معرفی گیاهان ذکرشده در قرآن کریم میسر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ابراز کرد: این بوستان موضوعی درکنار فعالیت‌های ذاتی محوری، برای آشنایی بیشتر شهروند با معارف قرآنی خواهد بود که طرح اولیه آن تهیه‌شده و در کارگروه بررسی خواهد شد و فاز نخست تهیه طرح نیز در حال تکمیل است.

جوادیان خاطرنشان کرد: پس از بررسی و تأیید نهایی در کارگروه‌های مرتبط با موضوع تلاش خواهیم کرد که این طرح را برای اجرا نهایی کنیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که احداث این بوستان موضوعی می‌تواند به‌عنوان یکی از پارک‌های شاخص شهر و کشور مطرح‌شده و خدمات خوبی به شهروندان ارائه دهد.**