40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای ۷۰۰۰ مترمربع بهسازی پیاده‌رو در منطقه ۵ شهر قم/بهبود کسب‌وکار و زیبایی شهر با اجرای طرح‌ها

مدیر منطقه پنج شهرداری قم از اجرای هفت هزار مترمربع بهسازی پیاده‌رو در منطقه در پنج سال گذشته خبر داد.

علیرضا اقبالیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در زمینه پیاده‌روسازی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۵ پیاده‌روسازی در سطح منطقه ۵ آغاز شد که در این سال خیابان‌های قدس و کلهری به طول ۹۰۰ و ۲۰۰۰ مترمربع با هزینه ۲۲۰ میلیون تومانی انجام شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ خیابان آذر به طول ۸۰۰ مترمربع و با هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی به انجام رسید، ابراز کرد: ادامه پیاده‌روسازی بلوار دل آذر در سال ۹۷ به طول ۴۰۰ مترمربع انجام شد.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با تأکید بر اینکه تکمیل پیاده‌روسازی خیابان‌های کلهری و آذر به طول حدود یک کیلومتر در سال ۹۸ با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان انجام پذیرفت، افزود: در سال ۹۹ نیز ۵۰۰ مترمربع طول پیاده‌رو بلوار کبیری با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی به سرانجام رسید.

وی ادامه داد: اطراف مسجد مقدس جمکران از پاساژ نیمه شعبان تا درب ورودی پارکینگ شماره چهار، در سال ۹۹ باغچه‌بندی با هزینه حدود ۵۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

اقبالیان خیابان کلهری را یکی از قطب‌های صنعتی منطقه دانست و یادآور شد: در پیاده‌رو خیابان کلهری دیگر اجازه ورود ماشین داده نمی‌شود و برای ممانعت از ورود خودروها تدابیری اندیشیده شده که این امر به زیباسازی شهری کمک زیادی می‌کند.

وی رقم اجرای پیاده‌روسازی در سطح منطقه در ۶ سال گذشته را سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و گفت: کل خیابان کلهری حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع ، خیابان قدس ۱۵۰۰ مترمربع و خیابان دل آذر نیز ۳۰۰۰ مترمربع پیاده‌روسازی شده است.**