36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۵۸۰ هزار مترمربع به فضای سبز قم افزوده شد/توجه ویژه به پراکندگی فضای سبز در مناطق مختلف شهری

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: با افتتاح و آغاز عملیات اجرای 4 پروژه  طرح قم در مسیر تحول، 580 هزار مترمربع به فضای سبز شهر قم افزوده می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع امروز در حاشیه افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های تفریحی و فضای سبز شهرداری قم در جمع خبرنگاران، در خصوص افتتاح طرح‌های “قم در مسیر تحول” اظهار داشت: امروز افتتاح شهربازی غدیر و افتتاح بوستان طراوت و آغاز عملیات عمرانی بوستان کوهسار و آغاز عملیات اجرایی فاز دو بوستان جنگلی رضوان صورت گرفت.

به گفته وی پروژه بوستان محله یک با مساحت بیش از ۵۰ هزار مترمربع و بوستانی زیبا با جانمایی خوب و امکانات مختلف اعم از نمازخانه، آب‌نماها، محوطه‌های بازی کودکان و بازی ماسه، مبلمان شهری و امکاناتی که برای حضور خانواده‌ها مورد نیاز است با طراحی زیبا که از مجموعه پیرامونی به‌خوبی دیده می‌شود و در خدمت شهروندان قرار می‌گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: همچنین شهربازی بوستان غدیر که همه امکانات و تجهیزات توسط بخش خصوصی ایرانی تولیدشده و همه مراحل استاندارد را اخذ کرده نیز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی بوستان رضوان تصریح کرد: فاز دوم که یک بوستان ۱۲۰ هکتاری است که در فاز دوم حدود ۴۰ هکتار قرار است به بوستان شهری تبدیل می‌شود که قبلاً فضای سبز به‌صورت جنگلی کاشته شده است.

سامع خاطرنشان کرد: همچنین بوستان کوهسار که مشرف به مسجد مقدس جمکران و در انتهای کوه دو برادران است ازجمله این طرح‌های امروز است؛ این بوستان چون در مجموعه بوستان ۱۰۰۰ هکتاری قرارگرفته یک مجموعه گردشگری، تفریحی و فرهنگی است که با طراحی خوبی که داشته از امروز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه برای این ۴ طرح حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص‌یافته است عنوان کرد: این مبالغ به غیر از تملک و زمین است و با اجرای این پروژه ۵۸۰ هزار مترمربع به فضای سبز شهر قم اضافه می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۲۵ میلیون مترمربع مساحت فضای سبز داریم که سرانه بیش از ۲۰.۳  مترمربع است، قطعاً این پروژه‌ها دارای پراکندگی خوبی برخوردار است و در منطقه پردیسان و پروژه رضوان در شمال شهر و پروژه کوهسار در شرق شهر می‌تواند نقش مهمی در افزایش سرانه فضای سبز داشته باشد.

وی اظهار داشت: همچنین به‌زودی زمینی با ۲۰۰ تا ۴۰۰ هکتار در ورودی جعفریه توسط راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و دستگاه‌ها به شهرداری واگذار می‌شود تا مجموعه‌ای محیط زیستی و بوستان و پارک جنگلی ایجاد شود.**