30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار حوزه سرمایه‌گذاری

“قم در مسیر تحول”/انعقاد ۲۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرداری قم/جذب سرمایه‌گذار در شهرداری ۶ برابر شد

مسئول امور سرمایه‌گذاری در شهرداری قم از انعقاد 24 قرارداد سرمایه‌گذاری توسط شهرداری در شش سال گذشته خبر داد و گفت: در این زمینه با رشد شش برابری به لحاظ تعداد و حجم سرمایه‌گذاری روبرو بوده‌ایم.

به گزارش شهرنیوز، محمدرضا معرفت امروز در آئین افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های تفریحی و فضای سبز شهرداری قم که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: شهربازی بوستان غدیر یکی از انتظارات چندین ساله شهرداری بود که در سه سال گذشته علی‌رغم وجود نوسانات ارزی با موفقیت به پایان رسید.

معرفت با اشاره به اینکه قرارداد این شهربازی با سرمایه‌گذار ۲۰ ساله است، ابراز کرد: در فاز نخست ۱۹ دستگاه آماده بهره‌برداری شده و بارها نیز مورد بازرسی کارشناسان استاندارد قرارگرفته است.

وی اضافه کرد: برای راه‌اندازی برخی شهربازی‌ها، دستگاه‌ها از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌شوند و این در حالی است که تمام دستگاه‌های شهربازی غدیر جدید است و مشابه ندارد.

مسئول امور سرمایه‌گذاری در شهرداری قم در امور سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: این نخستین شهربازی است که تمام چیدمان، المان‌ها و فضای سبز آن به همین منظور طراحی شد و به‌طور آزمایشی نیز در یک ماه اخیر مورداستفاده قرارگرفته است.

معرفت با بیان اینکه سهم سرمایه‌گذاری شهرداری در شهربازی غدیر بیش از ۱۵ میلیارد تومان بوده که صرف محوطه‌سازی، تأسیسات زیربنایی و انشعابات انجام‌شده، گفت: سهم سرمایه‌گذار نیز بیش از ۲۰ میلیارد تومان بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان  با بیان اینکه برای نخستین بار سرمایه‌گذاری در شهرداری از  سال ۸۱ آغاز و تا سال ۹۴ نیز ۲۰ قرارداد بین شهرداری و سرمایه‌گذاران منعقدشده، اذعان کرد: از سال ۹۴ تاکنون ۲۴ قرارداد به ارزش دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان قرار داد منعقدشده است.

مسئول امور سرمایه‌گذاری در شهرداری قم تصریح کرد: سهم شهرداری قم در این سرمایه‌گذاری‌ها ۳۵ درصد و سهم سرمایه‌گذار نیز ۶۵ درصد بوده  و براساس آمار موجود شاهد شش برابر شدن سرمایه‌گذاری‌های شهرداری از نظر تعداد و حجم سرمایه‌گذاری هستیم.**