33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تجهیز همه آتش‌نشانان قم به ملزومات انفرادی/هزینه ست کامل یک آتش‌نشان بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه تمامی پرسنل این سازمان دارای ملزومات انفرادی و ست کامل هستند گفت: تهیه یک دست لباس کامل و تجهیزات فردی برای یک آتش‌نشان امروزه رقمی بیش از 100 میلیون تومان است.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به استاندارد بودن وضعیت شهر قم در زمینه ایستگاه‌های آتش‌نشانی اظهار داشت: قم از شهرهای استاندارد در زمینه ایستگاه آتش‌نشانی در کشور است و از سال گذشته احداث ایستگاه مرکزی آتش‌نشانی نیز در بلوار پیامبر اعظم(ص) آغازشده است.

وی با بیان اینکه تمامی پرسنل سازمان آتش‌نشانی دارای ملزومات انفرادی و ست کامل هستند، ابراز کرد: در سال‌های دور تعداد اندکی دستگاه تنفسی در ایستگاه‌های آتش‌نشانی وجود داشت که امروز به تعداد همه پرسنل دستگاه تنفسی تهیه‌شده است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: در حال حاضر همه پرسنل سازمان دارای یک ست کامل تجهیزات شامل دستگاه تنفسی، کلاه، چکمه، دستکش و لباس آتش‌نشانی به‌صورت اختصاصی و انفرادی هستند.

وی افزایش قیمت‌های تجهیزات تخصصی آتش‌نشانی را موردتوجه قرارداد و افزود: تهیه یک دست لباس کامل و تجهیزات فردی برای یک آتش‌نشان امروزه رقمی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است که این رقم بار مالی زیادی برای سازمان ایجاد کرده است.

جعفری با تأکید بر اینکه برخی از تجهیزات جزئی به‌صورت جمعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اذعان کرد: سازمان شرایط خاصی ازنظر مالی دارد، ولی همه تلاش‌ها در سال‌های گذشته این بوده که بتوانیم تجهیزات انفرادی و شخصی را برای همه همکاران تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان آتش شنانی پرهزینه‌ترین سازمان شهرداری قم به‌حساب می‌آید، اضافه کرد: منابع شهرداری نیز محدودیت داشته ولی مدیریت شهری در سال‌های گذشته از هیچ تلاشی برای ارتقای سازمان در جهت نیروی انسانی، تجهیزات و… دریغ نکرده است و امروز این سازمان از مجموعه‌های سرآمد آتش‌نشانی در کشور است.**