28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تعویض رایگان ۱۰۰ هزار کارت‌های قدیمی اتوبوس با قم‌کارت /ارائه بلیت تک‌سفره در ناوگان اتوبوس‌رانی قم

مديرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم از امكان ارائه بلیت تک‌سفره كاغذی خبر داد و گفت: به‌زودی بلیت تک‌سفره الکترونیکی نيز در سامانه قم‌يار به‌صورت باركد در اختيار شهروندان قرارگرفته و زائران و مسافران نيز می‌توانند از اين امكان در سفرهای درون‌شهری در قم بهره‌مند شوند.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت کاهش استفاده از پول نقد در ناوگان اتوبوس‌رانی اظهار داشت: با حذف کرایه نقدی علاوه بر رعایت مسائل بهداشتی و کاهش تنش‌های اجتماعی در جابه‌جایی کرایه و نبود پول خرد، سیستم مالی ناوگان اتوبوس‌رانی نیز از نظم برخوردار می‌شود.

وی تغییر کارت‌پول قدیمی با قم کارت را گامی مؤثر در هوشمندسازی پرداخت الکترونیکی در ناوگان اتوبوس‌رانی دانست و افزود: تا امروز بیش از ۱۰۰ هزار قم کارت باکارت پول قدیمی به‌صورت رایگان تعویض شده و به‌زودی کارت‌پول‌های قدیمی از سیستم پرداخت الکترونیکی به‌صورت کامل خارج می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم از امکان ارائه بلیت تک‌سفره کاغذی خبر داد و تصریح کرد: به‌زودی بلیت تک سفری الکترونیکی نیز در سامانه قم‌یار به‌صورت بارکد در اختیار شهروندان قرارگرفته و زائران و مسافران نیز می‌توانند از این امکان در سفرهای درون‌شهری خود بهره‌مند شوند.

نیک ادامه داد: تلاش می‌کنیم پرداخت‌های الکترونیکی با کمترین خطا در ناوگان انجام‌شده و در صورت بروز هرگونه مشکل شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ سازمان را در جریان امور گذاشته و در اسرع وقت پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.**