36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

کنترل مستمر کارکنان آرامستان بهشت معصومه(س) در مواجهه با ویروس کرونا/لزوم رعایت نکات بهداشتی توسط خانواده متوفیان

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت: خواهشمنديم شهروندان با حداقل بستگان خود در بهشت معصومه(س) حضور پيدا كنند تا حداقل تجمع و احتمال سرايت بيماری را در آرامستان داشته باشيم.

سید سیف‌الدین موسوی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به آغاز موج جدید ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: از شهروندان می‌خواهیم بیش از بیش به‌سلامت خود اهمیت داده و شیوع ویروس جدید کرونا را جدی بگیرند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم به ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده از زمان شیوع ویروس کرونا پرداخت و افزود: شاید توسعه آرامستانها آخرین مطالبه مردم و مسئولان باشد اما شرایط ایجادشده در کشور و جهان توسعه آرامستان‌ها را نیز تسریع کرده است.

موسوی نیارکی، افزایش شیفت‌های کاری واحد تصفیه‌خانه آرامستان طبق پروتکل وزارت بهداشت را یکی از  مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده دانست و تصریح کرد: تست و آزمایش‌های مکرر تصفیه‌خانه نیز به‌صورت مستمر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا ضدعفونی تمامی ساختمان‌ها، مبلمان شهری، ماشین‌آلات به‌ویژه آمبولانس‌ها، ابزارآلات و قطعات آرامستان نیز طی یک سال و نیم گذشته به‌صورت مستمر انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از تجهیز سالن آیت‌الله مرعشی نجفی به سیستم شستشوی متوفی با ۴ حوضچه غسالخانه اضطراری در مواقع بحران خبر داد و گفت: ۲ سالن شستشوی متوفی در همان ساختمان غسالخانه نیز مجهز شده و نیروها در این دو واحد افزایش‌یافته است.

وی همچنین از احداث سردخانه‌ای جدید نیز در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انتقال بیماری در محوطه بهشت معصومه(س) دو دستگاه آمبولانس برای جلوگیری از تشیع متوفی در سطح آرامستان اختصاص داده‌شده و برای جلوگیری از تجمع ساعت کاری پرسنل اداری در دو شیفت افزایش پیداکرده است.

مدیرعامل سازمان آرمستان‌های شهرداری قم کنترل و حفظ سلامت پرسنل آرامستان را نیز یکی دغدغه‌های سازمان دانست و تأکید کرد: تب و تنفس پرسنل به‌صورت روزانه کنترل‌ می‌شود و آموزش و تجهیز پرسنل به وسایل ایمنی شامل ماسک، دستکش، کلاه، لباس، کفش، عینک انجام‌شده است.

وی در پایان با تأکید دوباره بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان بیان کرد: خواهشمندیم شهروندان با حداقل بستگان خود در بهشت معصومه(س) حضور پیدا کنند تا حداقل تجمع و احتمال سرایت بیماری را در آرامستان داشته باشیم.**