29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

بازدید معاون شهردار قم از روند اجرایی احداث کتابخانه مرکزی

معاون خدمات شهری، مدیر منطقه سه و مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از روند اجرایی احداث کتابخانه مرکزی قم بازدید کردند.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع معاون خدمات شهری، مهرداد روحانی وزیری مدیر منطقه سه و مهدی کلانترزاده مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در بازدیدی در جریان آخرین وضعیت مراحل پایانی احداث کتابخانه مرکزی قرار گرفتند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم در این بازدید بر آمادگی شهرداری جهت رفع موانع و تسهیل در اجرای پروژه اعلام آمادگی کرد و افزود: وجود کتابخانه مرکزی و فضاهای فرهنگی و علمی در شهر قم به‌عنوان یک شهر علمی و پایگاه شیعیان یک ضرورت است.

براساس این گزارش، پروژه کتابخانه مرکزی قم از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان قم در خیابان امام خمینی (ره) ساخته‌شده و در مراحل پایانی بهره‌برداری قرار دارد.

این کتابخانه در زمینی به مساحت دو هزار و ۴۲۶ مترمربع در ۴ طبقه احداث‌شده که مخزن آن ۸۵۰ مترمربع مساحت داشته و دارای دو  سالن مطالعه آقایان و بانوان است.

همچنین کتابخانه مرکزی قم کاربری‌هایی نظیر سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت ۱۴۰ نفر، سالن جلسات، سالن نشریات، خدمات فنی، مرجع و اطلاع‌رسانی، باغ علم و کلاس‌های آموزشی دارد.**