25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

آزادسازی مسیر پروژه‌های عمران شهری از طرح‌های موقت ترافیکی/جمع‌آوری دو پارکینگ موتورسیکلت

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: مسیر پروژه‌های کلنگ زنی شده و در دست اقدام با هدف مشارکت و سرعت بخشی به اجرای طرح‌های عمران شهری از طرح‌های موقت ترافیکی رهاسازی می‌شوند.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، قاسم طالبی با اشاره به جمع‌آوری و آزادسازی مسیر پروژه‌های عمران شهری از طرح‌های موقت پارکینگی اظهار داشت: با توجه به کمبود فضاهای پارکینگ در هسته مرکزی شهر یا معابر و میادین پرتردد، برخی از طرح‌های سازمان ترافیک به‌صورت موقت اجرا می‌شوند تا ضمن نظم‌بخشی به وضعیت ترافیکی بخشی از نیازهای شهروندان و مسافرین را بخصوص در حوزه پارک وسیله نقلیه برطرف نمایند.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: پارکینگ‌های موتورسیکلت و برخی از پارکینگ‌های خودرو در میادین و اطراف حرم مطهر ازاین‌دست طرح‌ها به‌حساب می‌آیند و اگر در آینده در مسیر پروژه‌های عمران و آبادانی شهر قرار بگیرند، این سازمان نسبت به جمع‌آوری و یا جابه‌جایی آن اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در جمع‌آوری پارکینگ‌ها، پیش‌بینی مکان جایگزین در کوتاه‌ترین فاصله با طرح قبلی درصورتی‌که امکان داشته باشد در دستور کار خواهد بود ابراز کرد: درصورتی‌که این موضوع قابل انجام نباشد، تلاش داریم در مکان‌های جدید امکان ایجاد پارکینگ را بررسی و در کوتاه‌ترین زمان نسبت به راه‌اندازی آن اقدام نماییم.

طالبی همچنین از چند نقطه در اطراف حرم مطهر و همچنین معابر منطقه بازار، خیابان اراک و میدان شهید مطهری جهت بازدید و بررسی کارشناسی که در حال انجام بوده خبر داد.

قابل‌ذکر است دو پارکینگ موتورسیکلت روبروی پاساژ قدس در خیابان آیت‌الله نجفی مرعشی (ره) و همچنین خیابان آیت‌الله حائری (بلوار بهار) به دلیل انجام عملیات آرام‌سازی و پیاده راه‌ سازی معابر اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در اختیار پیمانکار قرارگرفته و سازمان ترافیک نسبت به جمع‌آوری و انتقال این دو پارکینگ اقدام نموده است.**