31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

آموزش مفاهیم مدیریت پسماند با ساخت مجموعه “بازگشت”/استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای فرهنگ‌سازی

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از تولید کلیپ‌های یک‌دقیقه‌ای با عنوان بازگشت برای فرهنگ‌سازی حوزه پسماند خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه امروزه بیشتر افراد جامعه اوقات خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند، گفت: به دلیل تأثیرگذاری این رسانه‌ها، بخشی از برنامه‌های آموزش شهروندی در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش‌های شهروندی در حوزه‌های فرهنگی و پروژه‌های شهرداری از مباحث مهم در امر اطلاع‌رسانی است، افزود: مفاهیم فرهنگ شهروندی باید در قالب‌های مختلف و برای تمام سنین و گروه‌های هدف تهیه شود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خاطرنشان کرد: در مباحث فرهنگ شهروندی، ساخت مجموعه‌های آموزشی کوتاه که بتواند نکته‌ها و مسائل ضروری را به شهروندان انتقال دهد، موردتوجه قرار دارد.

وی با اشاره به تولید مجموعه کلیپ‌های کوتاه “من همیار بازیافتم” در سال گذشته و انتشار در شبکه‌های اجتماعی گفت: ساخت این مجموعه به‌صورت کلیپ‌های کوتاه و به همراه آموزش مفاهیم مدیریت پسماند بود که مورد استقبال قرار گرفت.

میرابراهیمی ادامه داد: در سال جاری ساخت مجموعه “بازگشت” با هدف معرفی پروژه‌های اجرایی سازمان و اهداف و لزوم آن موردتوجه قرارگرفته است.**