35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

افزایش مشارکت دانش آموزان قمی در طرح تفکیک پسماند در خانه/ ارتباط مجازی در ایام کرونا

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف، از افزایش مشارکت دانش آموزان در طرح تفکیک پسماند از مبدأ خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به ارائه آموزش‌های حضوری در مدارس اظهار کرد: ارائه مفاهیم مدیریت پسماند به دانش آموزان یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های آموزشی موردنظر سازمان بوده است که در بدو تشکیل به‌صورت برنامه‌های جمعی و در قالب طرح همیاران بازیافت اجراشده است.

وی تصریح کرد: آموزش به دانش آموزان مقاطع ابتدایی و تجهیز مدارس به مخازن ذخیره‌سازی با هدف جلب مشارکت دانش آموزان و مدیران مدارس در طرح تفکیک پسماند، در دوره‌های مختلف انجام‌شده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم یادآور شد: در شرایطی که ویروس کرونا مانع از برگزاری مدارس و ارائه آموزش‌های فرهنگ شهروندی شده است، ارتباط با مدارس از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال انجام است.

میرابراهیمی با اشاره به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در غرفه‌های بازیافت، گفت: در حال حاضر آموزش به دانش آموزان از طریق ارائه مفاهیم آموزشی و برگزاری مسابقات مختلف با موضوع مفاهیم مدیریت پسماند انجام و دانش آموزان با مراجعه به غرفه‌های بازیافت از جوایز مختلف بهره‌مند می‌شوند.**