40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

“قم در مسیر تحول”/احداث پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) آغاز شد/گامی مؤثر در آرام‌سازی هسته مرکزی شهر قم

عملیات اجرایی پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) در حدفاصل چهارراه شهدا تا خیابان شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و شهردار قم آغاز شد.

به گزارش شهرنیوز، در ادامه طرح “قم در مسیر تحول” که به‌صورت هفتگی و به‌منظور بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهری برگزار می‌شود، کلنگ آغاز عملیات اجرایی پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) در حدفاصل چهارراه شهدا تا خیابان شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان و تولیت آستان مقدس حرم کریمه اهل‌بیت(س)، دکتر سقاییان نژاد شهردار قم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر به زمین زده شد.

بر اساس این گزارش، مساحت این پروژه شش هزار و ۵۰۰ مترمربع بوده و برای اجرای این طرح عمرانی ۱۴۸ میلیارد ریال اعتبار اختصاص‌یافته و قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

از ویژگی‌های بارز این پروژه که توسط منطقه هفت شهرداری قم اجراشده، ایجاد امنیت محیطی برای شهروندان در اطراف حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س)، حذف تمام نازیبایی‌های شهری، اجرای تمام تأسیسات به‌صورت زیرزمینی، ایجاد مبلمان شهری جهت رفاه حال زوار و شهروندان و همچنین ساماندهی محیط شهری در اطراف حرم مطهر است.

از اهداف کلان این پروژه نیز می‌توان به بهسازی و زیباسازی منظر شهری، بهبود عبور و مرور عابر پیاده و همچنین افزایش سرانه فضای سبز شهری اشاره کرد.**