37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

روان‌سازی ترافیک در شلوغ‌ترین نقطه ترافیکی قم با افتتاح تقاطع غیرهسمطح سلام/ افتتاح پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) تا پایان سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: با بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح سلام، شلوغ‌ترین نقطه ترافیکی این شهر در محدوده ورودی از سمت جعفریه روان‌سازی شد.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی زاده امروز در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح سلام و آغاز عملیات اجرایی پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) که با حضور آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، دکتر سقائیان نژاد شهردار قم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، رئیس و  اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، اظهار داشت: ورودی قم از سمت محور جعفریه از ورودی‌هایی بود که به خاطر مشکلات ترافیکی در این مسیر دغدغه‌های زیادی را ایجاد کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا ساخت تقاطع غیرهسمطح سلام از سال ۹۵ در دستور قرار گرفته و در چند محور عملیات اجرایی آن آغاز شد که نخستین مرحله آن ساماندهی بلوار حضرت معصومه(س) بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه محور ورودی قم از سمت جعفریه یکی از شلوغ‌ترین نقطه‌های شهری و ترافیکی بود، افزود: این محور مسیر ارتباطی ۱۷ استان بوده و بیشترین ترافیک را داشت که با توجه به تمام محدودیت‌های ترافیکی، عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح سلام از سال ۹۸ در سه مرحله اجرایی شد.

وی یادآور شد: خوشبختانه در سطح استان با تعامل و همکاری‌های مناسبی که بین مسئولان استانی ایجاد شد، توانستیم پروژه تقاطع را در مدت ۲۳ ماه فعالیت جهادی اجرا و نسبت به رفع معارض انهار و کشاورزی در این مسیر نیز اقدام کنیم.

حلوایی زاده با تأکید بر اینکه برای ساخت تقاطع غیرهمسطح سلام بالغ‌بر ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است، اذعان کرد: اجرای این پروژه روان‌سازی در عبور و مرور، کاهش بار ترافیک و تصادفات را به دنبال دارد.

وی به آغاز ساخت پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز به‌منظور عدم خسارت به کسب‌وکار منطقه مرحله‌به‌مرحله اجرایی و در آن نیز محور سواره‌رو ماشین‌های امدادی در نظر گرفته می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: در اجرای این طرح از کف‌پوش‌های سنگ استفاده و ۱۴۸ باغچه و سکوهای نشیمن اجرا و علاوه بر تأمین روشنایی، نورپردازی لازم در راستای زیباسازی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی اعتبار برای اجرای این طرح ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است، افزود: برنامه زمان‌بندی تا پایان سال است که امیدواریم به‌سرعت تخریب، احداث و بهسازی را داشته باشیم.***