35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

هدایت سیاست‌های توسعه‌ای فضای سبز به بافت فرسوده قم/ نگهداری فضای سبز کار فرهنگی می‌طلبد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم خواستار هدایت سیاست‌ها و برنامه‌ای توسعه‌ای فضای سبز به بافت فرسوده قم شد و گفت: در برخی از این مناطق با فقر فضای سبز به علت نبود عرصه‌های عمومی روبرو هستیم.

به گزارش شهرنیوز، حسن مالکی نژاد در جلسه شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اظهار داشت: امروز برای تمام شهروندان و حتی زائران قم این مسئله روشن و زبانزد بوده که فضای سبز قم در چندین سال گذشته توسعه‌یافته است.

وی با قدردانی از فعالیت‌های شهرداری در توسعه فضای سبز تصریح کرد: در یک سال گذشته مشارکت مردم در درختکاری افزایش‌یافته و این مهم در مجتمع‌های مسکونی نیز فرهنگ‌سازی شده و مردم بیشتر به کاشت و حفظ درخت تشویق شده‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم ابراز کرد: توسعه فضای سبز حاشیه شهر قم به‌ویژه در اجرای طرح‌های بزرگ جنگلی با حضور و مشارکت تشکل‌های مختلف مردم نیز فرهنگ‌سازی خوبی ایجاد کرده و مردم به قداست درختکاری که ریشه در مکتب دین ما داشته می‌پردازند.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق قدیمی شهر قم با فقر فضای سبز روبرو هستیم، تصریح کرد: شهرداری در گام نخست در مکان‌هایی که تملک شده و درخت کاشته شده نسبت به محوطه‌سازی اقدام و در گام بعد نیز به درختکاری و توسعه بیشتر فضای سبز اقدام کند.

مالکی نژاد خاطرنشان کرد: براین باوریم که در بخش فضای سبز نیز باید خدمت به مناطق محروم در اولویت قرار گیرد و علاوه بر اجرای فضای سبز، بوستان‌های محلی نیز در مناطق کمتر برخوردار ساخته شود که در این زمینه نیز می‌توان برخی خانه‌های قدیمی را تملک و به فضای سبز شهری تبدیل کرد.**