33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

قدردانی استاندار قم از افتتاح پروژه‌ها در طرح “قم در مسیر تحول”/منتخبان جدید شورای اسلامی شهر مسیر تحول را ادامه دهند

استاندار قم با قدردانی از افتتاح پروژه‌های شهر در طرح"قم در مسیر تحول" خواستار ادامه این تحول توسط منتخبان جدید شورای اسلامی شهر شد.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی، افتتاح و بهره‌برداری چهار پروژه  زیست‌محیطی شهرداری قم که در سومین چهارشنبه افتتاح پروژه‌های شهری قم در راستای طرح “قم در مسیر تحول” برگزار شد، با اشاره به برگزاری انتخابات باشکوه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ، این انتخابات را یک آزمون و حماسه بزرگ دانست و اظهار داشت: این مهم با مشارکت خوب مردم فهمیم قم برگزار شد، به منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر تبریک عرض کرده و از نامزدهای انتخاباتی که برای ارائه برنامه‌ها و جلب مشارکت حداکثری تلاش کردند قدردانی می‌کنیم.

استاندار قم سیاست مدیریت استان در باب انتخابات و در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب را تضمین امنیت و سلامت انتخابات عنوان کرد و گفت: تلاش تمام عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و تمام افرادی که سر صندوق حاضر شدند، برگزاری انتخابات باشکوه بود و به‌نوعی تلاش کردند تا حماسه بزرگ رقم زده شود و ُمر قانون در مسائل انتخاباتی اجرا شود که خوشبختانه این مهم اتفاق افتاد.

وی با اشاره به تبلیغات رسانه‌ای مبنی بر تحریم انتخابات و شرایط جنگ اقتصادی افزود: این موارد نتوانست در اراده و مشارکت مردم عزیز ایران به‌ویژه قم خللی وارد و عزم آنان را سست کند، باید آفرین گفت به مردمی که در این شرایط پای صندوق رأی آمدند و قوام‌بخش نظام جمهوری اسلامی شدند.

سرمست به افتتاح پروژه‌های زیست‌محیطی شهرداری اشاره کرد و با بیان اینکه مسائل زیست‌محیطی همواره محور سیاست‌گذاری اندیشه بشری بوده و از اهمیت بالایی برخوردار بوده است، تصریح کرد: برای مدیریت متناسب با مسائل زیست‌محیطی نیاز به ایجاد تعادل بین حلقه‌های مدیریت داریم که یکی مدیریت دانش و دیگر مدیریت تجربه است. باید سهم گذشتگان را ادا کرده و به سنت‌های گذشته پایبند بوده و هم به طبیعت، صنعت و الگوهای مدرن بها دهیم و همه این‌ها در اعتدال امکان‌پذیر است.

وی با تأکید بر اینکه اگر در مدیریت شهری سهم گذشتگان و آیندگان را به‌صورت تعادلی دیده نشود دچار خسران می‌شویم، از اجرای برنامه‌های شهرداری قم با عنوان ” قم در مسیر تحول” قدردانی کرد و گفت: برگزاری این برنامه بسیار تأثیرگذار است، آثار عملکرد گذشتگان و هم چشم‌اندازی برای تیم جدید و اعضای جدید و منتخب شورای شهر است که این مسیر تحول را ادامه دهند.

استاندار قم با تبریک به اعضای جدید شورای ششم شهر قم، ابراز کرد: حضور اعضای فعلی شورا و اعضای منتخب جای بسی خرسندی است و امیدواریم منتخبان جدید خود را بی‌نیاز از تجربه‌های گذشتگان ندانسته و از تجربه گذشتگان بیش‌ازپیش بهره ببرند.

وی با بیان اینکه گسست بین نسل مدیریت قدیم و جدید متأسفانه امروز به یک آفت تبدیل‌شده است، یادآور شد: نباید تجربه‌های کارمند ۳۰ ساله که حاصل تجربه‌ها بوده به فراموشی سپرده شود، در نظام اداری ما متأسفانه تجربه‌های مثل رساله‌های دانشگاهی ثبت نمی‌شود و آیندگان نیز خود را از گذشتگان بی‌نیاز می‌دانند.

استاندار قم با قدردانی از افتتاح پروژه‌های شهر در طرح”قم در مسیر تحول” خواستار ادامه این تحول توسط منتخبان جدید شورای اسلامی شهر شد و خطاب به منتخبان جدید شورای اسلامی شهر گفت: فضای همدلی و تفاهم فضای رقابت را به فضای رفاقت، همدلی و تفاهم تبدیل کنند تا در سایه همدلی در این دوره شاهد رشد و شکوفایی، امنیت، آرامش و فضای اعتدال که لازمه خدمت است باشیم.

وی همچنین در سخنان خود از اصحاب رسانه و فعالان زیست‌محیطی قدردانی کرد و گفت: در مسائل مهم استانی، شهری و تبیین سیاست‌های مقابله با  بحران کرونا متحمل زحمت شدند. در این استان باوجوداینکه طولانی‌ترین مدت بیماری را داشتیم، هم در جذب امکانات و هم در گسترش زیرساخت‌های درمانی تلاش‌های خوبی صورت گرفت.****