25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

مقابر گنبد سبز قم به مقاصد گردشگری تبدیل می‌شود/برگزاری تورهای مختلف گردشگری

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم از تبدیل مقابر گنبد سبز قم به مقاصد گردشگری خبرداد.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی استان قم و سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های تاریخ‌ساز شهر و زیرساخت‌های گردشگری قم یکی از برنامه‌هایی است که سازمان فرهنگی و هنری شهرداری آن را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه معرفی این نقاط تاریخ‌ساز و زیرساخت‌های تاریخی غیر از توسعه اقتصادی و رشدی که در زیرساخت‌های گردشگری ایجاد می‌کند، سبب توسعه فرهنگ و تمدن شهر قم می‌شود، افزود: توسعه این اماکن به افزایش میزان ماندگاری گردشگر در شهر قم نیز کمک می‌کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با توسعه اماکنی ازجمله مقابر گنبد سبز که یکی از مهم‌ترین زیرساخت تاریخی شهر قم به شمار رفته و در دسترس است، طوری برنامه‌ها را پیش ببریم که توسعه گردشگری را نیز به همراه داشته باشد.

مقیمی با بیان اینکه همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کمک می‌کند تا از  مجموعه مقابر گنبد سبز استفاده دوچندانی بهره برده و در دسترس شهروندان قرار گیرد، یادآور شد: شهرداری تورهای مختلف گردشگری را در حال برگزاری دارد که در این راستا مقابر گنبد سبز نیز به یکی از مقاصد گردشگری این تورها افزوده می‌شود.**