34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تبدیل مقابر گنبد سبز فرصتی برای توسعه برنامه‌های فرهنگی/راه‌اندازی خانه آموزش صنایع‌دستی در قم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم تبدیل مقابر گنبد سبز را فرصتی برای توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری در شهر قم دانست و گفت: در کنار این مقابر خانه‌های آموزش صنایع‌دستی ایجاد می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا ارجمندی در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی قم و سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: خوشبختانه تفاهم خوبی با شهرداری و سازمان فرهنگی شهرداری انجام‌شده و با توجه به اینکه اماکن تاریخی هم از بعد اقتصادی، تاریخی و گردشگری حائز اهمیت بوده، می‌توانند رونق اقتصادی را به همراه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در استان قم با هویت هفت هزار ساله شاهد اماکن تاریخی بسیاری هستیم، ابراز کرد: این اماکن می‌تواند در خدمت شهروندان قم و گردشگرانی که در این استان وارد می‌شوند، قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم به موضوع واگذاری مقابر گنبد سبز اشاره کرد و گفت: برای استفاده و بهره‌برداری بهینه‌تر از این اماکن تاریخی، تفاهمی با سازمان فرهنگی شهرداری انجام تا ضمن حفظ این بناها بتوان ارائه خدماتی در صنایع‌دستی و هنری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: یک خانه آموزشی صنایع‌دستی نیز در کنار مقابر گنبد سبز در اختیار شهرداری قرار گرفت تا در زمینه آموزش صنایع‌دستی و هنری فعال شود تا علاوه بر ایجاد نشاط بین خانواده‌ها، سبب اشتغال پایدار بین جوانان و نوجوانان شود.**