36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
امور سرمایه گذاری

انجام مطالعات ترافیکی بست شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسط سرمایه‌گذار/اعلام نتایج مطالعات تا یک ماه آینده

مسئول امور سرمایه‌گذاری شهرداری قم از ورود سرمایه‌گذار به اجرای طرح بست شرقی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) خبر داد.

محمدرضا معرفت در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: به‌موازات طراحی و مطالعاتی که سازمان بهسازی اطراف حرم زیر نظر معاونت شهرسازی در ارتباط با بست شرقی در حال انجام است، متقاضی سرمایه‌گذاری به شهرداری نیز مراجعه کرده تا این پروژه از طریق سرمایه‌گذاری اجرا شود.

وی با بیان اینکه خواسته‌های سرمایه‌گذار با طرحی که شهرداری در حال انجام آن بوده در حجم کاری مقداری متفاوت است، ابراز کرد: این مهم در هیئت عالی سرمایه‌گذاری مطرح و مقرر شد که سرمایه‌گذار در ابتدا حداکثر میزان پارکینگی که قابل تأمین است را مطالعه ترافیکی انجام و بعدازآن وارد سایر مذاکرات شویم.

مسئول امور سرمایه‌گذاری شهرداری قم تصریح کرد: سرمایه‌گذار با هماهنگی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با مشاور ترافیکی قرارداد منعقد و مطالعه آن نیز در حال اجرا است که امیدواریم در یک ماه آینده نتیجه مطالعه ترافیکی مشخص و  مذاکرات بر آن مبنای مطالعات ادامه یابد.

معرفت خاطرنشان کرد: طرح بست شرقی شامل پارکینگ عمومی، پایانه تبادل مسافر (اتوبوس و تاکسی) و مجموعه‌ای از خدمات زائر به همراه بست شرقی ورودی حرم مطهر است.

وی با تأکید بر اینکه درصورتی‌که مطالعات ترافیکی مشخص‌شده ادامه مذاکره با سرمایه‌گذار انجام می‌شود افزود: علت اینکه این طرح با تأخیر روبرو شده این است که سرمایه‌گذاری در مرکز شهر حساسیت خاصی داشته و هزینه و بودجه سنگینی را نیز می‌طلبد.

مسئول امور سرمایه‌گذاری شهرداری قم یادآور شد: اگر سرمایه‌گذاری جذب و از طریق سرمایه‌گذاری انجام شود به نفع شهر و شهرداری است و شهرداری می‌تواند منابع داخلی را در سایر قسمت‌های شهر هزینه کند.***