41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

صدور ۶۸۳ جلد گواهی ساختمانی در منطقه یک شهرداری قم در ۲ ماه گذشته

مدیر منطقه یک شهرداری قم از صدور 683 عدد پاسخ استعلام دفترخانه انتقال، پروانه احداث بنا، تجدید بنا، گواهی عدم خلاف و پایان کار در این منطقه در دوماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه یک شهرداری قم، احمد ترکمن ضمن قدردانی از زحمات و تلاش همکاران شهرسازی و معماری منطقه یک اظهار داشت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در شهر قم، یکی از واحدهایی که بیشترین ارتباط با شهروندان را داشته معاونت شهرسازی است که همکاران در این بخش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام تلاش و سعی خود را در برقراری ارتباطی قانونمند توأم با احترام به شهروندان به کار بسته و به بهترین شکل ممکن به شهروندان شهر کریمه اهل‌بیت(س) خدمت‌رسانی کرده‌اند.

مدیر منطقه یک شهرداری قم ابراز کرد: از ابتدای فرودین ماه ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت‌ماه ۴۰۹ مورد پاسخ به استعلام دفترخانه به‌منظور انتقال، ثبت‌شده است.

ترکمن با بیان اینکه در این بازه زمانی ۴۰ مورد پروانه احداث بنا صادر شده است تصریح کرد: این تعداد پروانه شامل ۱۵۶ واحد مسکونی و در بخش تجدید بنا نیز ۱۳ مورد پروانه تجدید شده که شامل ۳۶ واحد است.

وی یادآور شد: در این مدت ۲۰۱ گواهی عدم خلاف و ۲۰ گواهی پایان کار صادر شده که به ترتیب شامل ۵۲۰ و ۷۰ واحد مسکونی است.

مدیر منطقه یک شهرداری قم ضمن قدردانی از مردم صبور و انقلابی منطقه یک عنوان کرد: درخواست داریم در زمان مراجعه به شهرداری، کمی صبوری به خرج داده و اجازه دهند تا خدمتگزاران شهرداری بتوانند با آرامش و دقت بیشتری به کارها رسیدگی کنند، همچنین با توجه به اینکه شهرسازی پیشانی مراجعات مردمی است، همکاران شهرداری نیز باید با دقت بیشتر و سرعت مضاعف کار کنند تا ضمن رعایت فرمایش مقام معظم رهبری در جهت مانع‌زدایی‌ها، درخواست مردم کارها با همت و سرعت بیشتری انجام شود.**