35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ساماندهی پایانه شهدای ۷۲ تن قم با اقدامات زیربنایی/راه‌اندازی سامانه ثبت اطلاعات سفر

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با اشاره به ساماندهی میدان شهدای 72 تن با ساخت سکوهای مسافرگیری، جدول‌گذاری، موزاییک فرش، آسفالت و نصب دوربین‌های ثبت تخلف و نظارتی گفت: لینک ارتباطی ثبت اطلاعات سفر با پایانه مرکزی اجرایی شد.

رضا پوریافر در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به نیاز شهر قم در تأمین پایانه‌های مسافربری اظهار داشت: با توجه به خروج ساخت پایانه جنوبی از دستور کار شهرداری، ساماندهی پایانه‌های متمرکز و نیمه‌متمرکز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم وضعیت شهر قم را نسبت به سایر شهرها مورد ارزیابی قرارداد و افزود: نیاز شهر قم در ساخت زیرساخت‌های حمل‌ونقل مسافر فراتر از جمعیت ساکن آن بوده و با توجه به زائرپذیری و ورود مسافران داخلی و خارجی باید با نگاه کلان به این حوزه توجه کرد.

پوریافر در ادامه به جایگاه و اهمیت میدان شهدای ۷۲ تن در جابه‌جایی مسافر اشاره کرد و گفت: میدان شهدای ۷۲ تن به‌عنوان یکی از ورودی‌های شهر قم در چند سال اخیر در جابه‌جایی مسافر نقش مهمی داشته است.

وی به‌هم‌ریختگی و عدم ساماندهی میدان شهدای ۷۲ تن را یکی از چالش‌های شهرداری دانست و اذعان کرد: در چند سال گذشته یکی از مهم‌ترین و پرچالش‌ترین برنامه‌های سازمان ساماندهی این میدان بوده که باوجود همه مشکلات اقدامات خوبی انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم ساخت جایگاه ویژه برای مسافرگیری را نخستین اقدام در ساماندهی این میدان دانست و تصریح کرد: جهت ساماندهی، توقف و مسافرگیری اتوبوس‌های عبوری در میدان شهدای ۷۲ تن، سکوهایی در مقابل سوهانی‌ها ساخته‌شده و جدول‌گذاری، موزاییک فرش،آسفالت آن بااعتباری بالغ‌بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال انجام‌شده است.

پوریافر یکی دیگر از اقدامات سازمان پایانه‌ها و مسافربری شهرداری قم را تجهیز پایانه شهدای ۷۲ تن به دستگاه UPS دانست و ادامه داد: با نصب دوربین‌های ثبت تخلف و نظارتی در میدان شهدای ۷۲ تن، کنترل خوبی بر ترافیک این میدان اعمال می‌شود.

وی اجرای لینک ارتباطی این پایانه با پایانه مرکزی را نیز اعلام و افزود: به‌منظور ثبت اطلاعات سفر به‌صورت آنلاین لینک ارتباطی میدان شهدای ۷۲ تن با پایانه مرکزی نیز راه‌اندازی شده که اقدام مطلوبی در جهت هوشمندسازی جابه‌جایی مسافر محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم در پایان یادآور شد: تا پایان سال و طبق طرح جامع ترافیک شهر و در دستور کار قرار گرفتن ساماندهی پایانه‌های متمرکز و نیمه‌متمرکز مانند پارک‌سوار شمالی، پایانه خرمشهر و پایانه فدک و همچنین پایانه مسجد مقدس جمکران می‌توانیم مدیریت خوبی نسبت به ورود و خروج مسافران از شهر قم داشته باشیم.**