30.4 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

“قم در مسیر تحول”/لزوم ترویج فرهنگ شهادت  برای تحقق اهداف انقلاب و دنیای اسلام/ قدردان شهرداری قم در زنده نگه‌داشتن فرهنگ شهادت و نام شهدا هستم

مادر شهیدان زین‌الدین با قدردانی از شهردار قم و تیم شهرداری در زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت گفت: ترویج فرهنگ شهادت، سرمایه‌گذاری برای تحقق اهداف انقلاب و دنیای اسلام است.

به گزارش شهرنیوز، حاجیه‌خانم اسلام‌دوست در آیین افتتاح موزه شهیدان زین‌الدین و شهدای لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) از پروژه خانه موزه شهیدان زین‌الدین و در ادامه طرح ” قم در مسیر تحول”، با تأکید بر آموزه‌های قرآن کریم در فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: دغدغه مقام معظم رهبری در زنده نگه‌داشتن نام شهدا، به‌عنوان یکی از نیازهای جامعه امروز باید سرلوحه تمام‌کارهای فرهنگی در جامعه باشد.
وی فرهنگ شهادت را سرمایه‌گذاری برای تحقق اهداف انقلاب، دنیای اسلام و جهان بشریت دانست و تصریح کرد: با ترویج فرهنگ شهادت می‌توانیم در مقابل فرهنگ فردگرایی دنیای غرب ایستادگی کرده و باید برای ترویج آن در جامعه تلاش کنیم.
مادر شهیدان زین‌الدین بزرگداشت نام شهدا را قدردانی از فداکاری آن‌ها عنوان کرد و ادامه داد: شهیدان برای آسایش و حفظ آب‌وخاک و وطن از ارزشمندترین دارایی‌های خود گذشته‌اند و این بزرگداشت قدردانی از آن‌هاست.
وی همه ملت‌ها جهان را قدردان قهرمانان خود دانست و یادآور شد: نسل جوان ما نیازمند الگوهایی برای انتخاب درست وزندگی انقلابی بوده و شهدا بهترین الگو برای ساختن جامعه‌ای اسلامی و دینی و جوانانی انقلابی هستند.
اسلام‌دوست با قدردانی از شهردار قم و تیم شهرداری خاطرنشان کرد: قدردان اقدامات شهرداری در زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت هستم و امیدوارم بتوانیم همراه خوبی برای امام زمان (عج) و انقلاب باشیم.
وی خانه موزه شهیدان زین‌الدین را متعلق به همه شهدای لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) دانست و تصریح کرد: شهید مهدی زین‌الدین و برادر مظلومش و همه شهدای لشکر در کنار هم بوده و جدا از هم نبوده‌اند.
مادر شهیدان زین‌الدین در پایان تاریخ فعالیت‌های انقلابی شهیدان زین‌الدین را شرح داد و گفت: شهیدان زین‌الدین از قبل از انقلاب در کنار پدرشان مبارزه با طاغوت را آغاز کرده و از زمان طفولیتشان و از زمان تبعید پدر و زمان پخش اعلامیه‌های امام خمینی(ره) فعال بوده و حضور در جنگ تحمیلی آغاز فعالیت ایشان درراه اسلام نیست تا در این راه به شهادت رسیدند.***