35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

“قم در مسیر تحول”/قم از شهرهای پیشگام در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور است

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم، موزه شهیدان زین‌الدین را موزه‌ای فراملی دانست و گفت: امروز شهر قم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا، پیشگام و سربلند است.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده در آیین افتتاح موزه شهیدان زین‌الدین و شهدای لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) از پروژه خانه موزه شهیدان زین‌الدین و در ادامه طرح ” قم در مسیر تحول” ، با اشاره به ابعاد فرهنگی ساخت خانه موزه شهدا اظهار داشت: امروز شهر قم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا، پیشگام و سربلند است.
وی خانه موزه شهیدان زین‌الدین را متعلق به همه نسل‌ها دانست و افزود: خانه موزه شهیدان زین‌الدین، یک موزه فراملی بوده و شاهد اشتیاق و استقبال جوانان انقلابی از ساخت این خانه موزه از همه نقاط جهان هستیم.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ادامه داد: خانه موزه شهیدان زین‌الدین مرکز و دانشگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پایگاه تربیت جوانان انقلابی و اسلامی است.
وی حرکت تیم شهرداری قم را در معرفی شهدا و ترویج فرهنگ شهادت قابل‌تقدیر خواند و بیان کرد: حضور خانواده شهیدان زین‌الدین و ۵۰ پیشکسوت ایثار و شهادت و همچنین استفاده از عنصر هنر و تکنولوژی در ساخت این خانه موزه، نقطه قوت این حرکت فرهنگی است.