32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

با ورود دستگاه قضایی پرونده نوجوان دوره‌گرد مختومه شد

معاون دادستان قم با بیان اینکه عوامل خاطی در پرونده، اخراج و شرکت پیمانکار نیز تعهد داد تا دیگر چنین خطایی را مرتکب نشود، گفت: مقررشد فردی که اقدام به جمع‌آوری غیرقانونی ضایعات نموده بود نیز ساماندهی گردد.

به گزارش شهرنیوز، معاون دادستان قم درباره اتفاق اخیر و برخورد نامناسب با یک فردی که اقدام به جمع‌آوری ضایعات می‌نمود گفت: بلافاصله پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و تمامی عوامل دخیل در این موضوع  احضار شدند که با بررسی همه‌جانبه موضوع و رضایت فردی که با وی برخورد نامناسب صورت گرفته بود همچنین تعهد مسئولین مربوطه به تکرارنشدن موارد مشابه مختومه شد.

وی اظهار داشت: دوره‌گردی و جمع‌آوری ضایعات اقدامی غیرقانونی است که ساماندهی و مدیریت آن در حوزه‌ مسئولیت شهرداری است و عوامل آن باید تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند فعالیت کنند ولیکن همین سازمان و شهرداری موظف است بر رفتار پیمانکاران خود نظارت داشته باشد تا حقوق‌ و کرامت انسانی شهروندان را خدشه‌دار نکنند.

معاون دادستان قم با بیان اینکه عوامل خاطی در پرونده اخراج و شرکت پیمانکار نیز تعهد داد تا دیگر چنین خطایی را مرتکب نشود، افزود: مقررشد فردی که اقدام به جمع‌آوری غیرقانونی ضایعات نموده بود نیزساماندهی گردد.

وی با اشاره به نقش و مسئولیت شهر‌داری قم در حوزه‌های گوناگون تصریح کرد: دستگاه قضایی به وظیفه‌شناسی و دلسوزی مدیریت شهری قم اطمینان دارد و از تلاش‌های قانونمند این عزیزان همواره حمایت کرده که امید است شهروندان و پیمانکاران شهرداری هم به صورت قانونمند در اداره امور شهر کوشا باشند.

معاون داستان قم با تأکید بر حفظ حقوق شهروندی و حساسیت دستگاه قضایی نسبت به این موضوع، ضمن تشکراز رسانه‌ها خواست تا با رفتار قانونی و رعایت چارچوب‌های اخلاقی در این حوزه فعالیت کنند تا موجب وهن شخصیت افراد و سوءاستفاده بیگانگان نگردند.**