28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آغاز نصب ۵ پل عابر پیاده با اعتبار ۵۵ میلیارد ریالی در منطقه ۴ شهر قم

مدیر منطقه چهار شهرداری قم از آغاز عملیات اجرایی نصب پنج پل عابر پیاده با اعتبار 55 میلیارد ریال در این منطقه خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه چهار شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم با اشاره به اهمیت نصب پل‌های عابر پیاده در سطح منطقه، اظهار داشت: با توجه به مطالعات انجام‌شده و بررسی وضعیت عبور و مرور در سطح منطقه، نیازهایی جهت ایجاد پل‌های عابر پیاده احصا شد و در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اقدامات لازم جهت نصب پنج سازه پل عابر پیاده در دستور کار قرار گرفت.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم تصریح کرد: نصب پل‌های عابر پیاده سبب کاهش ترافیک در خیابان‌ها و در راستای افزایش ضریب ایمنی و تسهیل در عبور و مرور ایمن افراد است.

به گفته وی، در کنار موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی، افزایش تجهیز و احداث پل‌های عابر پیاده در راستای تشویق شهروندان و ایجاد رغبت در شهروندان برای استفاده از آن‌ها از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توان با به‌کارگیری آن‌ها به قانونمند کردن هرچه بیشتر شهروندان از یک سو و سویی دیگر نهادینه شدن فرهنگ استفاده از پل‌های عابر پیاده امیدوار بود.

اصفهانیان مقدم یادآور شد: اقدامات قابل‌توجهی در سطح منطقه در راستای افزایش ضریب ایمنی، تردد ایمن عابرین و خودروهای عبوری در حال انجام است و می‌توان در این زمینه به احداث تقاطع غیر همسطح نماز نیز اشاره کرد و با بهره‌برداری از آن بار ترافیکی بلوار جمهوری اسلامی و شوارع اطراف آن به‌طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این مطلب که هزینه نصب هر دستگاه پل عابر پیاده بیش از ۱۱ میلیارد ریال است افزود، امیدواریم با اقداماتی که در حال اجرا در سطح منطقه بوده بتوانیم خدماتی بهتر و درشان شهروندان، زائرین و مجاورین شهر کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه(س) ارائه کنیم.**