۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ارائه خدمات شهروندی در قم‌کارت/یکی از حوزه‌های مهم قم‌کارت، حمل‌ونقل و پرداخت کرایه است

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: قم‌کارت یک کارت الکترونیکی شهروندی برای ارائه خدمات مختلف الکترونیکی برای شهروندان و کارتی چندمنظوره است که یکی از بسترهای مهم خدمات آن، حوزه حمل‌ونقل و پرداخت کرایه است.

به گزارش شهرنیوز، کورش محمدحسینی با اشاره به فرآیند ارائه خدمات از طریق قم کارت اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم، اجرای پروژه قم کارت بود که در جهت خدمات‌رسانی به شهروندان عملیاتی شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم افزود: مراحل اولیه پروژه از سال ۹۸ آغاز شد که متأسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا با تأخیر در روند اجرای آن مواجه شدیم، اما از ابتدای دی‌ماه ۹۹ توزیع قم‌کارت را آغاز کردیم.

محمدحسینی در مورد خدمات قم‌کارت ابراز کرد: قم‌کارت یک کارت الکترونیکی شهروندی برای ارائه خدمات مختلف الکترونیکی برای شهروندان و کارتی چندمنظوره است که یکی از بسترهای مهم خدمات آن، حوزه حمل‌ونقل و پرداخت کرایه است.

وی تصریح کرد: قم کارت، در حوزه حمل‌ونقل جایگزین کارت بلیت اتوبوس شده است، اما برای این کارت اهداف دیگری نیز در نظر گرفته‌شده و به‌تدریج در حال عملیاتی شدن است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با اشاره به مهلت تعویض کارت‌های قدیمی با قم کارت و تعویض رایگان این کارت‌ها عنوان کرد: این مهلت از دی‌ماه سال گذشته چندین بار و در نهایت تا پایان اردیبهشت‌ماه تمدیدشده است، هرچند هزینه‌ تولید و پیاده‌سازی کارت‌های جدید زیاد بوده اما برای رفاه شهروندان، تعویض آن‌ها رایگان در نظر گرفته‌شده و در تعویض کارت، مانده و اعتبار کارت قبلی به کارت جدید منتقل می‌شود.

محمدحسینی اذعان کرد: از ابتدای امسال همه اتوبوس‌های سطح شهر انحصاراً کارت جدید را پذیرش می‌کنند و کارت قدیمی استفاده نمی‌شود.**