28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

جمع‌آوری و تعویض بیش از ۶۰ هزار کارت قدیمی با قم‌کارت/توزیع ۶ هزار قم‌کارت جدید

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تعداد کارت‌های جمع‌آوری‌شده قدیمی را 60 هزار کارت اعلام کرد و گفت: از زمان اعلام عمومی به شهروندان برای تعویض رایگان کارت قدیم با قم‌کارت بیش از 60 هزار عدد کارت بلیت قدیمی جمع‌آوری‌شده است.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، به‌روزرسانی سامانه پرداخت الکترونیک در اتوبوس‌های درون‌شهری را موردتوجه قرارداد و اظهار داشت: این طرح از اواسط سال ۹۹ با کمک سازمان فناوری اطلاعات شهرداری با نصب سیستم‌های جدید در اتوبوس‌ها آغازشده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تغییر کارت‌های پرداخت الکترونیک را یکی از موضوعات زمان‌بر در این طرح دانست و افزود: برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای دوره مهاجرت از کارت قدیم به قم کارت در حال انجام بوده و استقبال خوبی از طرف شهروندان انجام‌شده است.

نیک تعداد کارت‌های جمع‌آوری‌شده  قدیمی را ۶۰ هزار کارت اعلام کرد و گفت: از زمان اعلام عمومی به شهروندان برای تعویض رایگان کارت قدیم با قم کارت بیش از ۶۰ هزار عدد کارت بلیت قدیمی جمع‌آوری‌شده است.

وی آمار توزیع قم‌کارت‌ها را نیز مورد بررسی قرارداد و تصریح کرد: باوجود شیوع ویروس کرونا و کاهش سفرهای درون‌شهری از طریق اتوبوس، تا امروز بیش از ۶ هزار عدد کارت قم کارت جدید در بین شهروندان توزیع‌شده که عدد قابل‌ توجه‌ای است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم به‌روزرسانی پرداخت الکترونیک در ناوگان اتوبوسرانی را قدمی مؤثر در هوشمندسازی پرداخت کرایه دانست و تأکید کرد: با توجه به تفاوت قیمت پرداخت نقدی با قم کارت امیدواریم به‌زودی پرداخت نقدی از سیستم ناوگان اتوبوسرانی حذف شود.**