28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

قم از شهرهای بلندمرتبه کشور است/ساختمان‌های بلندمرتبه باید خود ایمن باشند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: هم‌اکنون مجوز ساختمان‌های بالای 20 طبقه در قم صادرشده است که در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند به جای اینکه تجهیزات و نردبان بسیار بلند داشته باشند، خود این ساختمان‌ها باید ایمن باشند.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به افزایش بلندمرتبه‌سازی در شهر قم اظهار داشت: خوشبختانه از سال ۹۵ به بعد تا حدود زیادی مباحث و مقررات ملی ساختمان به‌خصوص مسائل ایمنی در ساختمان‌های شهری رعایت شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه بازدید و نظارت لازم بر ایمنی ساختمان به‌صورت مستمر انجام می‌شود، تصریح کرد: شهر قم امروز جزء شهرهای بلندمرتبه کشور است که در این زمینه علیرغم تلاش‌های زیاد مدیریت شهری در سال‌های گذشته، نیازمند به‌روزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی هستیم.

جعفری ادامه داد: هم‌اکنون مجوز ساختمان‌های بالای ۲۰ طبقه در قم صادرشده است که برای خدمت‌رسانی به یک نردبان بیش از ۱۰۰ متری  نیاز است، البته در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که این‌گونه ساختمان‌ها باید خود ایمن باشند به جای اینکه تجهیزات و نردبان بسیار بلند داشته باشند.

وی زیرساخت‌ها، معابر و عرض کم کوچه‌ها در قم را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: هم‌اکنون دو نردبان حدود ۲۰ ساله و یک نردبان بلند در سازمان آتش‌نشانی وجود دارد که در سال جاری به دنبال خرید یک دستگاه نردبان دیگر هستیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به خرید یک دستگاه نرد‌بان‌ بلند با حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه در سال‌های گذشته یادآور شد: نیاز به جرثقیل سنگین در سازمان آتش‌نشانی وجود دارد و ردیف بودجه خرید آن در بودجه ۱۴۰۰ دیده‌شده است.**