27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نورپردازی مساجد تاریخی قم در ماه رمضان/لزوم توجه بیشتر به هویت بخشی

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از نورپردازی مساجد تاریخی قم در ماه رمضان خبر داد و گفت: همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم با شهرداری قم می‌تواند در هویت بخشی میراثی در شهر تأثیر بسزایی داشته است.

به گزارش شهرنیوز، سید محمد موسوی منش در جلسه‌ای مشترک با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم که با حضور غلامرضا جانقربان معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت همکاری دستگاه‌ها در هویت بخشی به شهر اظهار داشت: سازمان زیبا سازی شهرداری قم با ورود به ساماندهی و زیبا سازی اماکن فرهنگی و تاریخی شهر این همکاری را اغاز کرده است.
وی به بررسی چالشهای شهرداری با اداره کل میراث فرهنگی پرداخت و افزود: متاسفانه یک سری عدم همکاری‌ها هزینه‌های مضاعفی را به شهرداری تحمیل کرده و باعث دوباره کاری‌هایی در بخشهای مختلفی در شهر شده است.
سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم در ادامه گزارشی از فعالیتهای سازمان و نورپردازی مکانهای تاریخی در شهر ارائه داد و اضافه کرد: متاسفانه در چندین پروژه عدم اطلاع رسانی میراث فرهنگی در مرمت بنا، تجهیزات نورپردازی شهرداری از بین رفته است.
وی خواستار همکاری و اطلاع رسانی بیشتر شد و تصریح کرد: درصورت اطلاع رسانی به موقع به شهرداری و سازمان زیباسازی، تجهیزات نور پردازی به موقع جمع آوری شده و بعد از پایان مرمت نیز با هزنیه شهرداری دوباره نصب می‌شود.
موسوی منش در ادامه نورپردازی مساجد تاریخی قم را مطرح کرد و گفت: یکی از طرح‌های شهرداری در ماه رمضان امسال نور پردازی مساجد تاریخی شهر قم بوده که خواستار صدور مجوز و همکاریهای لازم از میراث فرهنگی هستیم.
وی با تأکید دوباره بر هویت بخشی به شهر خاطرنشان کرد: توجه به ابنیه تاریخی و هویت بخشی به شهر می‌تواند علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی دغدغه‌های اقتصادی شهر و کشور را نیز مرتع کند.**