31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

۵۱درصد فوتی‌های تصادفات در قم مربوط به موتورسواران است/انتقاد از عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبین موتورسیکلت‌ها

رئیس پلیس راهور استان قم با اشاره به ثبت ۲۴ هزار و ۹۵۹ فقره تصادف درون‌شهری در قم، گفت: در این تصادفات، ۵۱ درصد راکبین موتورسیکلت فوت کرده‌اند.

به گزارش شهرنیوز، سرهنگ غلامرضا صدفی با اشاره به وضعیت تصادفات درون‌شهری، اظهار داشت: سرعت، سبقت، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی ۸۰ درصد در تصادفات نقش دارد.

رئیس پلیس راهور استان قم افزود: سرعت غیرمجاز در قم، آمار بالایی را در تصادفات رقم می‌زند و انتظار می‌رود همه دوربین‌ها در سطح شهر در جهت کاهش تصادفات، فعال‌تر شوند.

صدفی با اشاره به ثبت ۲۴ هزار و ۹۵۹ فقره تصادف درون‌شهری در قم در سال، تصریح کرد: از این میان، ۱۸ هزار و ۹۱۵ فقره تصادفات خسارتی و ۵ هزار و ۹۳۷ فقره تصادفات جرحی بوده است.

وی با بیان اینکه در سال قبل ۱۱۹ نفر براثر تصادفات درون‌شهری قم فوت کرده‌اند، ابراز کرد: این رقم نسبت به سال ۹۸ نیز افزایش ۱۲ درصدی داشته است، ضمن اینکه در این تصادفات، ۵۱ درصد راکبین موتورسیکلت فوت کرده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان قم با اشاره به افزایش تصادفات موتورسیکلت در سال جاری نیز خاطرنشان کرد: موتورسیکلت وسیله غیر ایمن است و بیش از ۷۰ درصد ضربه به سر راکبین و سرنشین موتور اصابت می‌کند، بااین‌وجود استفاده از کلاه در قم، بسیار ضعیف است.

صدفی با تأکید بر اینکه ۳۵ درصد تصادفات منجر به فوت در قم، متوجه عابران پیاده است، گفت: در حوزه کنترل تصادفات، باید با رانندگان متخلف برخورد قانونی داشته باشیم.**