25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برگزاری کارگاه آموزشی هرس پرچین در فضای سبز شهری

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از برگزاری کارگاه آموزشی هرس پرچین در فضای سبز شهری برای افزایش بهره‌وری عملکرد نیروهای فضای سبز خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به آموزش نیروهای فضای سبز برای افزایش بهره‌وری، اظهار کرد: در ادامه کارگاه‌های آموزشی که از سال گذشته ویژه باغبانان در فضای باز و با رعایت پروتکل‌ها در حال برگزاری بود، کارگاه‌های بعدی هم در دستور کار قرار گرفت و یکی از کارگاه‌هایی که با توجه به فصل رشد برگزاری آن ضرورت داشت بحث هرس پرچین بود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ابراز کرد: در فصل بهار پرچین‌ها رشد قابل‌توجهی دارند و نیاز است برای کنترل فرم آن‌ها و ایجاد زیبایی‌های بصری عملیات هرس روی آن‌ها انجام شود و نیاز است در معابر شهری با کنترل رویش آن‌ها از لحاظ ایمنی ترافیک نیز مسئله‌ای رخ ندهد.

جوادیان با بیان اینکه این کارگاه با حضور جمعی از کارشناسان فضای سبز و مسئولین سازمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، تصریح کرد: در این راستا برای هرس پرچین‌ها دستورالعمل ابتدایی نیز تهیه‌شده بود که در این کارگاه موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و به‌صورت عملی پس از توضیحات و تبادل‌نظر به‌صورت عملی بخشی از عملیات هرس برای حاضرین در کارگاه اجرا شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: این کارگاه توسط ناظرین عالی مناطق هشتگانه به‌صورت پراکنده در هشت منطقه نیز برای آموزش کارشناسان شرکت‌های پیمانکار و کارگران و سرکارگران پیمان‌های نگهداری فضای سبز به‌صورت جداگانه برگزار خواهد شد و با رعایت کلیه نکات فنی و اصولی و ترافیکی عملیات هرس در مناطق هشتگانه انجام می‌شود.**