29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای ۲ پروژه عمرانی رفع آبگرفتگی در منطقه ۳  شهر قم / انجام مراحل نهایی رفع آبگرفتگی روبروی بهشت معصومه(س)

مدیر منطقه سه شهرداری قم از اجرای دو پروژه عمرانی به منظور رفع آب گرفتگی در این منطقه با اعتبار 510 میلیون تومان خبرداد.

مهرداد روحانی وزیری در گفت و گو با خبرنگار شهرنیوز با بیان اینکه یکی از این پروژه‌ها کوچه ۳۰ شهید خداکرم است، اظهار داشت: با توجه به آبگرفتگی موجود در قسمت کندرو در پی قطع شدن نهری که در کندرو وجود داشت طرحی به صورت موقف اجرا شد.

مدیر منطقه سه شهرداری قم افزود: براساس این طرح که به صورت لوله گذاری انجام شد، آبهای سطحی از سمت نهری که قطع شده به سمت نهر خیابان اصلی هدایت و مسیر باقی مانده نیز با تغییر شیب به سمت نهر خیابان آسفالت شد.

روحانی وزیری با بیان اینکه هزینه اجرای این طرح ۶۰ میلیون تومان بوده است، بیان کرد: برای رفع کامل آبگرفتگی نیز در حال بررسی طرح جامع تری هستیم تا معضل آبگرفتگی در این منطقه برطرف شود.

وی در خصوص کانال بهشت معصومه(س) نیز گفت: با توجه به آبگرفتگی که در ابتدای خیابان شهید رجایی رخ می داد و بسیار شدید بود کانال بتونی به طول ۱۰۰ متر به سمت دیگر خیابان و کانال موجود ایجاد تا آبهای سطحی هدایت شود.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه این طرح نیز در مراحل پایانی است، بیان کرد: برای اجرای آن بیش از ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.**