31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

افزایش نرخ کرایه‌های اتوبوس و تاکسی در قم/ پایه نرخ‌ها نسبت به سایر کلانشهرها پایین‌تر است

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از افزایش کرایه‌های تاکسی و اتوبوس درون‌شهری در قم خبر داد و گفت: کرایه‌های جدید پایان فروردین 1400 ابلاغ می‌شود.

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی در قم اظهار داشت: در موضوع افزایش کرایه‌های تاکسی و اتوبوس طوری برنامه‌ریزی‌شده که افزایش نرخی بالاتر نسبت به سایر کلان‌شهرها نداشته باشیم و در وضعیت موجود نیز پایه نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در قم نسبت به سایر کلان‌شهرها پایین‌تر است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ابراز کرد: با توجه به اینکه میزان کرایه‌های نقدی اتوبوس‌ها دو برابر کارت‌های شهروندی “قم کارت” است، توصیه ما به شهروندان این است که از کارت‌های پرداخت الکترونیک در اتوبوس‌های شهری استفاده کنند.

ذاکریان خاطرنشان کرد: براساس تعرفه جدید، بیشترین پرداختی کرایه اتوبوس‌های شهری، با استفاده از کارت ۱۰۵۰ تومان و کمترین آن نیز در رینگ طلایی اطراف حرم مطهر ۱۸۰ تومان است.

وی با بیان اینکه نرخ کرایه‌های اتوبوس در بالای ۸۰ درصد مسیرها یک هزار و ۵۰ تومان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سال گذشته نرخ کرایه‌ها ۷۰۰ تومان بود و امسال این نرخ افزایش یافت.**