37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

کار در مترو قم شبانه‌روزی می‌شود/روند مناسب پیشرفت پروژه

مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیاء با ارزیابی مثبت از روند اجرای خط یک قطار شهری قم، گفت: تا پایان خردادماه 1400 فاز نخست خط یک برق‌دار و به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار شهرنیوز، اسدالله حاجی زمانی با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در پروژه قطار شهری قم، اظهار داشت: روند کار در سال گذشته نشان می‌دهد روند خوبی بوده و پیشرفت مناسب در اجرای این طرح صورت گرفته است.

مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه در حال حاضر قرارداد تجهیزاتی خط یک قطار شهری قم منعقدشده است، گفت: تلاش ما این است بر اساس برنامه زمان‌بندی تا خردادماه بتوانیم خط را گرم و به مرحله بهره‌برداری برسانیم، در این مدت باقی‌مانده نیز اگر نیاز باشد، ادامه کار به‌صورت سه شیفت دنبال می‌شود.

حاجی زمانی تصریح کرد: نگرانی در مورد منابع مالی پروژه نداریم و در حال حاضر نیز برنامه‌ریزی لازم برای تخصیص اعتبار و تزریق مستقیم به منابع تجهیزاتی و پروژه نیز در دست اقدام است.

وی ابراز کرد: درخواست ما از مسئولان استان قم این است منابع نقدی به پروژه تزریق شود تا فاز نخست خط یک مترو که شامل دو ایستگاه است و شش کیلومتر نیز طول داشته به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیاء همچنین با اشاره به قرارداد تجهیزاتی منعقدشده، تصریح کرد: در فاز نخست خط یک حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده و مابقی آنکه ۴۵۰ میلیارد تومان است، مربوط به ادامه فاز دوم خط یک است. **