۸ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم: علی‌رغم همه مشکلات، در مدیریت شهری پای‌کار ایستاده‌ایم

شهردار قم گفت: علی‌رغم همه مشکلات، در مدیریت شهری و خدمت‌رسانی به شهروندان، پای‌کار ایستاده‌ایم.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد امروز در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان قم، اظهار داشت: با توجه به وضعیت قرمز قم، هماهنگی‌های لازم در جهت افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان در دستور کار قرار دارد.

شهردار قم با بیان اینکه علی‌رغم همه مشکلات، در مدیریت شهری و خدمت‌رسانی به شهروندان، پای‌کار ایستاده‌ایم و در جهت توسعه شهر و رفع موانع در تلاشیم، افزود: تا شب سیزدهم نوروز، براساس هماهنگی‌های لازم، تمام بوستان‌ها و پارک‌ها در قم بسته بود و به‌یک‌باره در شب سیزدهم ابلاغیه‌ای آمد که پارک‌ها و بوستان‌ها باز شود.

سقائیان نژاد عنوان کرد: در شرایط زرد، محدودیت‌هایی در قم اعمال شد که تأثیر خوبی در کاهش ابتلا داشت، اما برخی از ناهماهنگی‌ها در برداشتن محدودیت‌ها، شرایط قم را قرمز کرد.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به وضعیت قرمز قم، محدودیت‌هایی در ماه مبارک رمضان داریم، گفت: متأسفانه در بعضی موارد، هماهنگی‌ها میان دستگاه‌های اجرایی، یکنواخت نیست و این امر مشکلاتی را برای مدیریت شهری به وجود می‌آورد.

شهردار قم خاطرنشان کرد: تا شب نیمه شعبان، پارک‌ها و بوستان‌ها بسته بودند، اما مسیرهای منتهی به مسجد مقدس جمکران باز بود، اما در جهت جلوگیری از حضور مردم این مسیرها بسته شد و بسیاری از شهروندان با پای پیاده به سمت جمکران به راه افتادند.

سقائیان نژاد ادامه داد: وقتی وضعیت تردد مردم را در گلوگاه‌ها دیدیم تصمیم گرفتیم برای بازگشت شهروندان، چندین دستگاه اتوبوس حرکت کنند و یک‌به‌یک راه‌ها را بازکردیم تا شهروندان دچار مشکل نشوند.

وی با تأکید بر اینکه ما آمادگی لازم را داشتیم که به جمعیت قم در نیمه شعبان، سرویس بدهیم، یادآور شد: اگر مانع از ورود خودروهای غیربومی می‌شدند و هماهنگی لازم برای تردد مردم مهیا می‌شد وضعیت بهتری داشتیم که این امر نیاز به هماهنگی داشت.

شهردار قم تصریح کرد: امیدواریم در تعامل بیشتر با دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری بتوانیم خدمات بهتری را ارائه کنیم و با همراهی شهروندان نیز شرایط قرمز کرونایی نیز به وضعیت آبی تبدیل شود.****