28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آزادسازی و رفع خطر از پل‌های عابر پیاده/جمع‌آوری سقف‌های فرسوده و خطرآفرین

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آزادسازی و رفع خطر از پل‌های عابر پیاده با جمع‌آوری سقف‌های فرسوده و خطرآفرین خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، قاسم طالبی جمع‌آوری سقف‌های فرسوده و خطرآفرین پل‌های عابر پیاده را مورد توجه قرارداد و اظهار داشت: استفاده از پوشش با جنس پلاستیک فشرده – پلی کربنات – در سقف پل‌های عابر پیاده سطح شهر درحالی‌که نمای زیبا و آسایشی برای روزهای گرم و آفتابی شهر است ولی با توجه به شدت و مدت طولانی تابش نور خورشید و با گذشت زمان، فرسوده و خطرآفرین می‌شوند.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: استفاده از ورق‌های پلی کربنات با توجه به ویژگی‌های خاص همچون انعطاف‌پذیری و اجرای سریع و البته در گذشته با قیمت مناسب، به‌عنوان پوشش سقف در پل‌های عابر پیاده استفاده می‌شد اما شدت و مدت‌زمان تابش نور خورشید در قم سرعت فرسایش و شکنندگی آن‌ها را افزایش داده است.

طالبی با اشاره به برنامه‌های سازمان برای حل این مشکلات، تصریح کرد: رفع خطر و افزایش ایمنی شهروندان و خودروهای عبوری اولویت اول و اصلی است که در حال حاضر با شناسایی نقاط پرخطر مشغول آزادسازی و رفع خطر از پل‌های عابر پیاده هستیم.

وی یادآور شد: برخی از پل‌ها که مشکلی در این خصوص ندارند و سقف‌های پلاستیکی آن‌ها فرسودگی و خطرآفرین نیست در این مرحله جمع‌آوری نخواهند شد، ولی محل‌های خطرساز که توسط پیام‌های شهروندان به سامانه ۱۳۷ یا در بازدیدهای میدانی شناسایی شده‌اند در این طرح رفع خطر می‌شوند.*