28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فاز نخست مترو قم خرداد۱۴۰۰ افتتاح می‌شود/مترو از پروژه‌های اساسی و زیربنایی قم است

استاندار قم خواستار تسریع در اجرای متروی قم شد و گفت: فاز نخست این طرح خردادماه ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست در نشست بررسی آخرین وضعیت مترو قم با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای این پروژه، اظهار داشت: این پروژه موردحمایت تمامی دستگاه‌های استان و از مهم‌ترین طرح‌های شهری به شمار می‌رود.

استاندار قم افزود: در جلسه‌ای که در حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، خوشبختانه صورت‌جلسه‌ای به‌منظور تأمین دو رام از قطارهای شهری مشهد به این طرح اختصاص یافت که در تماس با مدیرعامل مترو مشهد و شهردار مشهد نیز قول گرفته‌شده و صورت‌جلسه شد و مقرر شد آنان بازدیدی از پیشرفت پروژه برای اختصاص این واگن‌ها داشته باشند.

سرمست با تأکید بر اینکه طبق وعده‌ها باید تا پایان خرداد فاز نخست خط یک به بهره‌برداری برسد، تصریح کرد: پیشرفت طرح خوب است ولی با این سرعت ما نمی‌توانیم، افتتاح فاز یک مترو را به خرداد برسانیم و که به‌طور حتم باید سه شیفت کار شود.

وی با قدردانی از اقدامات سردار محمد در پیشبرد مترو قم، گفت: انتظار داریم این تغییر و تحول، در این پروژه و پیشرفت آن تأثیر نداشته باشد و مشکلات حل شود تا بتوانیم در موعد مقرر به بهره‌برداری برسانیم.

استاندار قم با تأکید بر اینکه برای بهره‌برداری از خط یک قطار شهری تعهد داریم، خاطرنشان کرد: شورا، شهرداری، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان اهتمام ویژه به مترو قم دارند و قرارگاه خاتم‌الانبیا نیز پای‌کار است.

سرمست مترو قم را از پروژه‌های مهم زیربنایی و اساسی در شهر دانست که باید کار به‌صورت سه شیفت دنبال شود، ابراز کرد: در وضعیت موجود مقداری از زمان‌بندی عقب هستیم و باید جبران شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به مترو قم در اواخر سال گذشته، عنوان کرد: این پروژه مشکل مالی ندارد و از قرارگاه خاتم‌الانبیا انتظار داریم با عزمی جدی‌تر از قبل کمک کرده و برای شهر کریمه اهل‌بیت(ع) پروژه‌ای ماندگار تحویل دهد.

استاندار قم همچنین در مورد مشکلات سیمان و فولاد پروژه قطار شهری قم نیز اظهار داشت: موضوع سیمان و فولاد از فولاد کاشان و سیمان نیزار پیگیری تا به نتیجه برسد.***