36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم افزایش جبهه‌های کاری‌ در پروژه مترو قم/فعالیت‌ها در مترو سه شیفت شود

رئیس شورای اسلامی شهر قم خواستار افزایش جبهه‌های کاری در پروژه مترو قم شد و گفت: فعالیت‌ها در مترو سه شیفت کاری شود.

به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی در نشست بررسی آخرین وضعیت مترو قم خواستار توسعه جبهه‌های کاری مختلف قطار شهری برای تسریع در روند اجرای آن و بهره‌برداری فاز نخست در خردادماه ۱۴۰۰ شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر بستر لازم برای کار در مترو قم فراهم است و می‌توان جبهه‌های کاری را توسعه داد.

جلالی با تأکید بر اینکه با توجه به نگاهی که مدیران استان قم به این طرح داشتند پیش‌بینی خوبی برای حمایت مالی صورت گرفته و به لحاظ منابع مالی مشکل خاصی ندارد، تصریح کرد: هم شورا، شهرداری و نمایندگان مجلس منابع مالی را تأمین کردند و معتقدیم باید جبهه‌های کاری توسعه یابد و اگر قرار است کار در یک فاصله زمانی مشخص تمام شود و باید پشتیبانی مالی نیز صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در موضوع املاک در جلسه‌های شورا و شهرداری تاکیدهای لازم انجام و مقررشده است، املاکی که مشکل ندارد را در اختیار پیمانکار قرار دهیم، اما درخواست ما این است جبهه‌های کاری توسعه و حتی سه شیفت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی مردم تسریع در افتتاح مترو است، ابراز کرد: شورای اسلامی شهر آماده هرگونه همکاری است و در جاهایی که نیاز به حمایت است هماهنگی می‌کند.**