28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
جشنواره نمای مطلوب

اصالت نمای شهر قم آجر است

رئیس اتحادیه مشاورین املاک قم گفت: نمای مختلفی در شهر استفاده می‌شود اما نما‌های سنگی بیشترین استفاده و استقبال را در قم دارند در حالیکه اصالت نمای شهر قم آجر است و این امر در بافت قدمی و اصیل شهر نمایان است.

داوود اسماعیلی، رئیس اتحادیه مشاورین املاک قم، در رابطه با نمای مطلوب در استان قم عنوان کرد: نمای یک ساختمان مانند کت و شلواربرای انسان استو تاثیر نمای یک ساختمان در جلوه و کلاس ساختمان و محله، قیمت منطقه‌ای و فروش بسیار فراوان است.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک قم با اشاره براینکه نما نه تنها در فروش بلکه در اجاره نیز تاثیر‌گذار است، بیان کرد: هر چقدر نمای یک ساختمان زیبا‌تر شود جذب مشتری بیشتری دارند و راحت‌تر معامله می‌شوند.

وی با تاکید براینکه برعکس نما‌های سنگی که سنگین هستند نما‌های اجری بسیار سبک هستند، تصریح کرد: نمای مختلفی در شهر استفاده می‌شود اما نما‌های سنگی بیشترین استفاده و استقبال را در قم دارند در حالیکه اصالت نمای شهر قم آجر است و این امر در بافت قدمی و اصیل شهر نمایان است.

اسماعیلی با بیان اینکه استفاده و رواج یک نما پیرو مد است، اظهار کرد: در برهه‌ای زمانی نما‌های کامپوزیت رواج داشت و در سال‌های اخیر نمای رومی مورد استقبال قرار گرفته است؛ اما خوشبختانه اکنون به سمت تلفیقی کردن نمای اجری و سنگی ‌می‌روند.

وی با تاکید بر اینکه اگر نما‌های آجر با سنگ تلفیق شوند بسیار زیباتر خواهند شد، خاطر نشان کرد: وظیفه‌ی شهرداری است که از ساخت و ساز نما‌های سنگین سنگی و رومی جلوگیری کند و مشاورین املاک واسطه‌ی یک معامله هستند. *