35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

عملکرد شهرداری قم در جامعه نشاط و امید ایجاد کرده است/قم در سال‌های گذشته رشد قابل‌توجهی کرده است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به گزارش عملکرد شهرداری قم گفت: عملکرد شهرداری قم نشاط و امید را در جامعه ایجاد می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار با شهردار و مدیران شهری قم، با اشاره به گزارش عملکرد شهرداری قم اظهار داشت: عملکرد شهرداری قم نشاط و امید را در جامعه ایجاد می‌کند.
وی تلاش برای رشد شهر قم را به‌عنوان شهر اهل‌بیت (ع) عامل خوشنودی دانست و افزود: نقش‌آفرینی و تأثیرگذاری شما در اقدامات و آبادانی شهر قابل‌تقدیر بوده و به شخصاً از شما تشکر می‌کنم.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نام‌گذاری سال را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری برای تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها باید برنامه‌های شهرداری نیز در این جهت قرار گیرد.
وی توانایی‌های شهرداری قم درحرکت در جهت تولید را مطرح کرد و گفت: نقشه راه که مقام معظم رهبری برای همه جامعه بوده و تنها مخاطب وی دولت و دستگاه قضایی نبوده و شهرداری نیز می‌تواند نقش‌آفرینی کند.
امام‌جمعه قم تولید را در همه حوزه‌ها دانست و گفت: حتی در جامعه علمی نیز باید تولید در حوزه علم و تولید محتوا در دستور کار قرارگرفته و با بررسی نوع پشتیبانی و مانع زدایی حتی در حوزه علمیه حرکت‌های جدیدی انجام‌شده تا همه بخش‌های جامعه وارد میدان عمل شود.
وی مدیران شهرداری را به بررسی نوع تولید، پشتیبانی و مانع زدایی در شهرداری دعوت و تصریح کرد: امیدواریم هدف شهرداری در سال جدید تحقق این شعار بوده و در بخش‌هایی مانند صدور پروانه و بررسی دوباره قوانین و تسریع در کار مردم موردتوجه قرار گیرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تلاش دشمن در ایجاد نارضایتی در مردم را خطرناک خواند و خاطرنشان کرد: دشمن همین سوژه‌های موجود را بزرگ کرده و بازتاب می‌دهد و ضربه‌ای به ما وارد می‌کند.
وی تجربه عملی انقلاب در ۴۰ سال گذشته را یادآور شد و تصریح کرد: کسب رضایت و حفظ مردم بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی نظام است و باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد تا مردم به‌عنوان ستون انقلاب همچنان پشتوانه نظام باقی بمانند.
آیت‌الله حسینی بوشهری حضور مردم در همه بحران‌ها را یادآور شد و گفت: در زلزله، سیل، کرونا و بحران‌های بزرگ این مردم بوده‌اند که در کنار نظام بوده و دشمن درصدد فاصله ایجاد کردن بین مردم و انقلاب است.
امام‌جمعه قم ادامه داد: باید عملکرد شهرداری به‌گونه‌ای باشد که مردم شهرداری را از خود دانسته و خوشبختانه شهرداری قم خدمت‌رسانی خوبی به مردم دارد.
وی به ارائه پیشنهاد به شهرداری پرداخت و افزود: زندگی خانواده‌های متدین در قم دچار مشکل شده و اگر شهرداری قم می‌تواند شرایط مطلوب‌تری برای مردم ایجاد کند.
آیت‌الله حسینی بوشهری با گلایه از ایجاد صف برای مواد غذایی گفت: این صف‌ها باید برای روز انتخابات و رأی‌گیری باشد اما متأسفانه امروز برای تأمین مایحتاج مردم صف ایجادشده و اگر شهرداری می‌تواند در این حوزه ورود کرده و این شرایط را مدیریت کند.
وی ارائه خدمات به شهروندان در همه حوزه‌ها را مطرح کرد و ادامه داد: تأسیس فروشگاه‌های مواد غذایی و البسه مناسب می‌تواند شرایط مناسب‌تری برای مردم ایجاد کرده و رضایت مردم را به همراه داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تأسیس کتابخانه‌های دینی در بوستان‌ها را نیز مطرح کرد و یادآور شد: باید خانواده‌ها هم‌زمان با استراحت و استفاده از فضای بوستان‌ها بتوانند با فرهنگ دینی آشنا شده زیرا شهر قم شهر ویژه‌ای بوده و باید به مسائل فرهنگی و معنوی بیشتر پرداخته شود.
وی دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در دو حوزه دانست و گفت: هم سیما و منظر شهر قم و هم ارتقاء فرهنگ شهر قم دو دغدغه مقام معظم رهبری بوده که باید به آن بیشتر پرداخته‌شده و در کنار توسعه زیرساخت‌های شهر به ارتقاء بعد فرهنگی نیز توجه شود.
آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: نباید در طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بعد فرهنگی نادیده گرفته شود و فضای شهر باید بیانگر بعد فرهنگی و معنوی شهر بوده و با این هدف طراحی و برنامه‌ریزی شود.
وی شهرداری را مهم‌ترین رکن شهر معرفی و تأکید کرد: باید نقش شهرداری در حوزه فرهنگی نیز مانند سایر حوزه‌ها پررنگ‌تر شده و شاهد پیشرفت فرهنگی شهر نیز باشیم.****