37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اجرای ۲۰۰۰ مترمربع دیوارنگاره با موضوع مهدویت در ایام نیمه شعبان در قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: دو هزار دیوارنگاره در سطح شهر با موضوع بهار مهدوی انجام‌شده و آذین‌بندی شهر نیز با توجه به حساسیت شهردار قم در همه مناطق انجام شد.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در دیدار شهردار قم با آیت‌الله بوشهری، شهر را نیازمند سرزندگی و شکفتگی دانست و اظهار داشت: اقدامات زیادی در این حوزه و در آستانه سال جدید انجام‌شده است.
وی ایجاد نظم و انضباط شهری، نورپردازی، گل‌کاری باغچه‌ها را مطرح کرد و افزود: تمام این اقدامات با توجه به هم‌زمانی این ایام با نیمه شعبان و لزوم فضاسازی لازم به‌صورت گسترده انجام‌شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: باوجودآنکه هنوز تکلیف شهر در چگونگی برگزاری جشن نیمه شعبان معلوم نبود، شهرداری قم اقدامات لازم را پیش‌بینی کرده و جلسات متعددی در مناطق هشتگانه شهرداری برگزار شد.
وی انجام دیوارنگاره‌های بهاری با عنوان بهار مهدوی را مورد توجه قرارداد و تصریح کرد: دو هزار مترمربع دیوارنگاره در سطح شهر با موضوع بهار مهدوی انجام‌شده و آذین‌بندی شهر نیز با توجه به حساسیت شهردار قم در همه مناطق انجام شد.
سامع نورپردازی بلوار پیامبر اعظم(ص) را یکی از جلوه‌های ویژه شهر دانست و اضافه کرد: این اقدام در رینگ اطراف مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم(ص) به‌صورت ویژه‌ای انجام شد.
وی حرکت کاروان‌های شادی را به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات شهرداری در ایام نیمه شعبان مطرح کرد و گفت: همکاران ما در حوزه سازمان زیباسازی، سازمان فرهنگی و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری حرکت پنج کاروان شادی را به‌صورت زیبا برنامه‌ریزی کردند.
معاون خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: در اقصی نقاط شهر نیز گروه سرود به‌صورت زنده برای شهروندان برنامه اجرا کرده و المان‌هایی نیز با موضوع مهدویت و ظهور در سطح شهر نصب شد.
وی از برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در سازمان‌ها در ایام نیمه شعبان خبر داد و خاطرنشان کرد: به مباحث فرهنگی با موضوع مهدویت در فضای مجازی نیز به‌صورت جدی پرداخته‌شده و در کنار سایر ارگان‌ها شهرداری نیز نقش پررنگی را ایفا کرد.
سامع همچنین از فعالیت تمام ستادهای شهرداری مانند سال‌های گذشته در همه مناطق خبر داد و افزود: شهرداری پیش‌بینی لازم را برای حضور مردم در ایام نیمه شعبان داشته و نیروهای خدماتی با تمام نیرو و حوزه حمل‌ونقل نیز با تعداد کافی اتوبوس به‌صورت رایگان به مردم خدمت‌رسانی کردند.**