31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

لزوم مشارکت مردم با شهرداری قم برای پیشبرد اقدامات شهری/دستگاه‌ها با شهرداری همکاری داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تأکید بر اینکه شهروندان و زائران نقش مهمی در کارهای شهری دارند، گفت: همراهی آنان با شهرداری و خدماتی که ارائه می‌دهد می‌تواند در پیشبرد برنامه‌های مؤثر باشد.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار با شهردار و مدیران شهری قم که در سالن محراب حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: در قم یک ویژگی‌هایی وجود دارد که مسئولان ما در مطلع هستند و می‌طلبد به‌عنوان سند بالادستی و اختصاصی کارها را دنبال کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم افزود: آستان مقدس حضرت معصومه(س) یک نماد و هویت خاص در شهر قم است، این حضرت منشأ آثار و برکات است و باید معرفی قم به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع) بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.
وی با اشاره به وجود حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران، بقاع متبرکه و بزرگان عالم دینی در قم گفت: وجود حوزه علمیه منحصربه‌فرد در جهان تشیع و اسلام و همچنین حضور مراجع تقلید از سرمایه‌های بسیار عظیم این شهر است.
امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه قم خاستگاه انقلاب است، خاطرنشان کرد: تمام این ویژگی‌ها ضرورت‌ها را تفهیم و در پی آن راهبرد و خط‌مشی‌ها را مشخص می‌کند که باید در اولویت برنامه‌ها موردتوجه قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌هایی که به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با شهرداری در ارتباط هستند را یک ضرورت دانست و افزود: شهرداری دارای وظایف زیادی است و این مهم بدون همکاری و کمک دستگاه‌های دیگر امکان‌پذیر نیست.
آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه شهرداری اگر بخواهد به‌عنوان یک‌نهاد خدمت خوبی داشته باشد باید با همه دستگاه‌ها همکاری کند ابراز کرد: توجه به درخواست‌های مردمی با ایجاد ارتباط مناسب از طریق روابط عمومی مهم‌ترین موضوعی است که باید در اولویت اجرای برنامه‌ها قرار گیرد.
وی اضافه کرد: نباید اجازه داد مسئله‌ای به انتقاد کشیده شده و در رسانه‌های موردبحث قرار گیرد و سپس نسبت به رسیدگی آن موضوع اقدام کرد بلکه باید شهرداری با سعه‌صدر و ارتباط مناسب با شهروندان، نظر آنان را در اجرای برخی برنامه‌ها را گرفته و کار را به سلیقه مردم پیش ببرد و پس‌ازآن اعلام کند، این کار با پیشنهاد مردمی انجام شد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر درس گرفتن از پدیده‌ها در مدیریت شهری و توجه به انجام مدیریت هماهنگ با قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در شهرداری قم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حضور دکتر سقاییان نژاد که از تحصیلات و تجربه برخوردار بود و دارای همکاران خوبی است کارها به‌خوبی و هماهنگ پیش می‌رود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تأکید بر اینکه شهروندان و زائران نقش مهمی در کارهای شهری دارند، افزود: همراهی آنان با شهرداری و خدماتی که ارائه می‌دهد می‌تواند در پیشبرد برنامه‌های مؤثر باشد.****