38.1 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
جشنواره نمای مطلوب

سازندگان ساختمان جرات ریسک کردن و ارائه نماهای متفاوت را ندارند

یک سازنده خرد گفت: تغییر سلیقه ی مردم کار دشواری نیست و با ارائه نماهای جایگزین جدید و جذاب تر به راحتی مردم از آن استقبال خواهند کرد، اما متاسفانه غالب سازندگان خرد و انبوه جرات ریسک کردن و ارائه نماهای متفاوت را ندارند.

احمد سعیدی از سازندگان خرد ساختمانی در قم در رابطه چگونگی انتخاب نما برای ساختمان‌ها، عنوان کرد: غالبا برای ساختمان‌ها از نمای سنگ استفاده می‌کنیم؛ زیرا برای مشتری جذابیت بیشتری دارد و راحت‌تر ساختمان به فروش می‌رسد، اما گاهی نیز برای بالا نرفتن قیمت ساختمان از سایر نماها مانند کامپوزیت و… نیز استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره براینکه اگر ساختمان به سفارش مشتری باشد با  توجه به سلیقه و بودجه مالی مشتری عمل می‌کنیم، بیان کرد: چند سالی است که نماهای رومی در بین مردم رواج پیدا کرده که این موج نیز مانند سایر مدها بعد از چند سال فروکش خواهد کرد و نمایی دیگری جانشین آن خواهد شد.

این سازنده خرد ادامه داد: مسئله نگران کننده این است که بسیاری از ساختمان هایی که با نمای رومی کار شده‌‌اند توان تحمل این نما را ندارند که این امر بسیار خطرناک است.

سعیدی افزود: تغییر سلیقه ی مردم کار دشواری نیست و با ارائه نماهای جایگزین جدید و جذاب‌تر به راحتی مردم از آن استقبال خواهند کرد، اما متاسفانه غالب سازندگان خرد و انبوه جرت ریسک کردن و ارائه نماهای متفاوت را ندارند.

وی با تاکید براینکه نماهای آجری دوام و عمر بیشتری دارند، اما به ندرت پیش می‌آید که از انها استفاده کنیم، اظهار کرد: نماهای آجری به دلیل اینکه زود آلودگی‌ها و کثیفی در آنها مشخص می‌شود و پاکسازی آن نسبت به سنگ نیز سخت‌تر است کمتر مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.*