28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تشکیل کمیته‌های ۱۰ گانه نوروزی در شهرداری قم/ممنوعیت نصب چادر و اسکان در بوستان‌های قم

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم از ممنوعیت نصب چادر و هرگونه تجمع در بوستان‌های قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محسن میرهادی با تأکید بر ممنوعیت اسکان نوروزی در بوستان و مدارس قم، اظهار داشت: اولویت جهت اسکان مسافران با مراکز اقامتی هتل‌ها بوده که این رویکرد نیاز به برنامه‌ریزی ویژه دارد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به وظایف ستاد تسهیلات در قالب ۱۰ کمیته اجرایی، عنوان کرد: آماده کردن نمازخانه‌ها و سرویس بوستان‌ها در دستور کار قرار گرفته و بوستان‌های سطح شهر باید از هر حیث آماده ارائه خدمات باشند.

میرهادی ضدعفونی شدن روزانه و مستمر نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوستان‌های سطح شهر را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: در طول مسیر بلوار شهید سلیمانی بنرهایی برای عدم توقف در طول مسیر نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه از مردم تقاضامندیم به مسیرهای آبرو در قم نزدیک نشوند، از ابلاغ دستورالعمل‌های لازم در خصوص امکان تردد به شهرهای زرد و آبی به مناطق هشت‌گانه شهرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: در بلوار شهید سلیمانی به‌عنوان مسیر اصلی به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و با توجه اسکان مسافران در سال‌های گذشته، با نصب بنر اطلاع‌رسانی عدم نصب چادر انجام‌شده است.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم با تأکید بر ضرورت همکاری زائران در خصوص عدم برپایی چادر در بوستان‌ها و معابر شهر، عنوان کرد: پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها در هسته مرکزی شهر و اطراف مسجد مقدس جمکران در حال آماده‌سازی و ارائه خدمات به زائران و همشهریان است.

میرهادی آمادگی بوستان‌های سطح شهر را از هر حیث مورد توجه قرار داده و افزود: اطلاع‌رسانی به زائران با نصب بنر و موضوع نصب چادر ممنوع، در ورودی بوستان‌ها و همچنین در طول مسیر انجام‌شده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی و آماده‌سازی ۲۰۰ هکتار از اطراف مسجد مقدس جمکران برای پذیرایی از زائران در ایام نوروز و نیمه شعبان، تصریح کرد: سامانه ۱۳۷ به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به نیاز و شکایات زائران و مسافران در ایام نوروز است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با بیان ایمن‌سازی شهر در روزهای پایانی سال به خصوص چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، تأکید کرد: طی جلسات و مصوبه ستاد نوروزی نصب چادر ممنوع و موادی ورودی بوستان‌ها و اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به‌صورت ویژه تحت کنترل بوده و در این خصوص نسبت به نصب بنرهای ممنوعیت اسکان اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی یادآور شد: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی آرامستانهای سطح شهر در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال مسدود بوده که با توجه به شیوع ویروس کرونا در فرصت مناسب بازگشایی می‌شود.

میرهادی آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی شهرداری در راستای برقراری نظم و انضباط شهری را مورد تأکید قرار داده و عنوان کرد: جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر با همکاری نیروی انتظامی و اداره کل تخلفات شهری تا ۱۵ فروردین انجام می‌شود.

وی با اشاره به استقبال از زائران با رعایت پروتکل بهداشتی در مراکز اقامتی، گفت: طبق تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبتنی بر امکان سفر به شهرهای زرد و آبی و با توجه به وجود بیماری کرونا از اسکان در مدارس و بوستان‌ها و استراحت گاه‌های شهر جلوگیری می‌شود.**