35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

از رنگ‌آمیزی ۵۰ هزار متر جداول شوارع تا هرس ۳۵۰۰۰ اصله درخت در عیدانه‌های شهر قم

مدیر منطقه چهار شهرداری قم اقدامات اجرای عیدانه‌های شهر در سطح این منطقه را تشریح کرد.

به گزارش واحد خبر منطقه چهار شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم با اشاره اقدامات انجام‌شده در آمادگی نوروزی در سطح منطقه چهار، اظهار داشت: طبق سنوات گذشته و روزهای پایانی سال طبیعتاً کار شهرداری بیشتر، حساس‌تر و ملموس‌تر خواهد بود و شهروندان با اقدامات واحدهای مختلف شهرداری که در راستای زیباسازی سیما و منظر شهری و افزایش نشاط شهروندی و کاشت گل و گیاه در سطح شهر بوده به استقبال از بهار می‌روند.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم ابراز کرد: امسال با توجه به اینکه روزهای پایانی سال مصادف شده است با ماه مبارک شعبان برنامه‌ریزی ویژه‌ای در اجرای این طرح‌ها صورت گرفته است.

اصفهانیان مقدم یادآور شد: در راستای اجرای این طرح در حوزه خدمات شهری بیش از ۵۰ هزار متر از جداول شوارع اصلی و فرعی و بیش از ۲۸۰۰ مورد تابلوهای ترافیکی، منصوبات فلزی و مبلمان شهری رنگ‌آمیزی گردیده است.

وی از پاکسازی بیش از ۴۰ هزار مترمربع زمین‌های خالی و فاقد کاربری خبر داد و افزود: در اجرای طرح خدمات محله نیز پاکسازی دیوارها و محله‌ها از پوسترهای تبلیغات محیطی، پاکسازی انهار و کانیوهای موجود، حذف تابلوها و بنرهای قدیمی و فرسوده، لکه‌گیری معابر و ترمیم حفاری‌های باقی‌مانده و شستشوی کامل جداول و انهار را از اقدامات دیگر این طرح نام برد.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم اقدامات دیگر این طرح را انتقال بیش از ۳۰۰ تن نخاله و ضایعات باقی‌مانده از طرح‌های عمرانی به سایت مربوطه، انتقال وسایل اضافی شهروندان در روزهای پایانی سال و امحاء کلیه دیوارنوشته‌ها طبق مقررات و ضوابط شهری اعلام نمود.

اصفهانیان مقدم تصریح کرد: در حوزه فضای سبز نیز مانند سنوات قبل اقدامات قابل‌توجهی از قبیل هرس زمستانه بیش از ۳۵۰۰۰ اصله درختان و درختچه‌های سطح منطقه، رنگ‌آمیزی مبلمان بوستان‌ها، تجهیز و به‌روزرسانی کمپلکس‌های بازی کودکان، کاشت گل‌های فصلی و متنوع در بوستان‌ها، میادین و شوارع منطقه، رفع نواقص احتمالی سیستم‌های روشنایی و کاشت درختان مثمر در پروژه‌های فضای سبز و بوستان‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات حوزه عمران یادآور شد: در راستای اجرای طرح استقبال از بهار در حوزه عمران و زیربنایی نیز اقدامات قابل‌توجهی نظیر تسریع در اتمام پروژه‌های عمرانی، پاکسازی محوطه پروژه‌های عمرانی و  نظارت دقیق بر زمان‌بندی اجرای طرح‌ها صورت گرفته تا شهروندان محترم با مشکلی مواجه نشوند.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم اضافه کرد: اصلاح  تمامی چراغ‌های چشمک‌زن و هشداردهنده در سطح منطقه، اصلاح تابلوهای ترافیکی اصلاح و تعویض بولاردها و باتومی‌ها، شستشو و رنگ‌آمیزی نرده‌های بلوارها و رنگ‌آمیزی و رفع نواقص احتمالی سامانه‌های ویلچر رو از اقدامات حوزه ترافیک منطقه بوده است.

اصفهانیان مقدم اظهار داشت: تمام تلاش مدیریت شهری و به‌ویژه شهرداری منطقه چهار بر آن بوده است تا با این اقدامات در شرایط فعلی بتوانیم محیطی امن، آرام، سبز و سرشار از شورونشاط را جهت استفاده شهروندان از مکان‌های تفریحی آماده سازیم.**