27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

افزایش طول مسیر خط پردیسان از بلوار شهید خسروبیگی تا هسته مرکزی شهر

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: با توجه به توسعه شهر و درخواست شهروندان مسیر جدید خط پردیسان از بلوار شهيد خسروبیگی تا هسته مركزي شهر راه‌اندازی شد.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به لزوم اصلاح خطوط اتوبوسرانی و کاهش زمان و مسیر سفرهای درون‌شهری، اظهار داشت: شهر قم باوجود دارا بودن تنها یک ناوگان حمل‌ونقل عمومی یعنی اتوبوس نیازمند مدیریت قوی و ساماندهی صحیح این خطوط است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تشویق مردم به استفاده از حمل‌ونقل عمومی و فرهنگ‌سازی در این حوزه را یکی از دغدغه‌های شهرداری دانست و افزود: با توسعه شهر نیاز به اصلاح خطوط اتوبوسرانی بوده و باید خدمات حمل‌ونقل عمومی در تمام شهر به‌صورت یکسان ارائه شود.

نیک اصلاح خطوط اتوبوسرانی را در طرح جامع ترافیک موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: اصلاح خطوط اتوبوس‌ها از قطری به شعاعی باهدف کاهش مسیر و زمان سفر یکی از موضوعاتی بوده که در طرح جامع ترافیک به آن پرداخته‌شده است.

وی در ادامه از درخواست‌های مردم برای افزایش طول خط پیام نور خبر داد و بیان کرد: با توجه به توسعه شهر و درخواست‌های مردمی، سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم نسبت به افزایش طول خط پیام نور از بلوار شهید خسروبیگی تا هسته مرکزی شهر اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: همشهریان می‌توانند از این خط جهت دسترسی به هسته مرکزی شهر و چهارراه بازار استفاده کرده و اطلاعات مسیرهای رفت‌وبرگشت به شهروندان اطلاع‌رسانی شده است.**