32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

خودروهای آتش‌نشانی قم در چهارشنبه سوری سال گذشته دچار آسیب جدی شدند/غفلت شهروندان از فرزندان‌شان، خطرات جبران‌ناپذیری را در چهارشنبه پایان سال رقم زند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: خودروهای آتش‌نشانی قم در چهارشنبه سوری سال گذشته دچار آسیب جدی شدند.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به اهمیت هوشیاری خانواده‌ها در ایام پایان سال در ارتباط با پیشگیری از حوادث، اظهار داشت: همه ما دارای مسئولیت فردی و اجتماعی در قبال حفظ سلامت خود و دیگران هستیم و باید تلاش شود از وقوع هر حادثه‌ای پیشگیری کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: یکی از روزهای پرحادثه در سال، چهارشنبه پایانی سال است که در آن شاهد حوادث ناگواری هستیم و نیاز به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیقی در جهت کاهش حوادث داریم.

جعفری بیان کرد: غفلت شهروندان از فرزندان‌شان، خطرات جبران‌ناپذیری را در چهارشنبه پایان سال رقم زند و در این باره باید یک جریان‌سازی خوبی در کاهش حوادث با استفاده از تجربیات گذشته ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه یکی از اقدامات برخی از جوانان و نوجوانان در چارشنبه سوری، پرتاب ترقه و وسایل آسیب‌زا به سمت خودروهای در حرکت است و حتی ترقه و در این میان وسایل آتش زا به سمت خودروهای امدادی و آتش‌نشانی نیز پرتاب می‌شود و خساراتی را به بار می‌آورد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: با توجه به چنین اتفاقاتی، خودروهای آتش‌نشانی قم در چهارشنبه سوری سال گذشته دچار آسیب جدی شدند، در حالی که خودروهای آتش نشانی از محل پرداخت عوارض مردم به شهرداری برای کمک رسانی به جامعه خریداری می‌شود و این امر به زیان مردم است.

جعفری خاطرنشان کرد: همچنین نیروهای آتش نشانی عضو خانواده‌های شهروندان در این شهر هستند و باید نسبت به حفظ جان این عزیزان نیز توجه داشت و جوانان را از خطرات چنین حرکت‌هایی آگاه کرد.

وی گفت: در سال گذشته در جریان چهارشنبه سوری در سطح کشور ۲۲۰ نفر از ناحیه چشم دچار آسیب شدند و ۳۹ نفر نقص عضو گزارش شد و در مجموع ۷۵۱ مصدوم در کشور داشتیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: در شهر قم نیز متاسفانه در سال قبل ۲ نفر فوتی و ۲۳ نفر سوختگی و ۲۴ نفر مصدوم گزارش شد.

جعفری بیان کرد: در مجموع ۴۷ عملیات اطفاء حریق در شب چهارشنبه آخر سال در سال ۹۸ توسط نیروهای عملیاتی آتش نشانی انجام شد.

وی تصریح کرد: در این اتفاقات، ۱ نفر پسر بچه ۱۲ ساله دچار آسیب شدید از ناحیه چشم شد و شاهد حوادث تلخی در سطح شهر بودیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در ایام پایانی سال، آماده‌باش کامل نیروها در سطح شهر وجود دارد و امیدواریم با توجه به ترافیک و شلوغی معابر، شاهد رفتارهای خطرناک از سوی جوانان در چهارشنبه آخر سال و اتفاقات دردناک برای شهروندان نباشیم.**